Cieszyn

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Odszkodowania Cieszyn – jak uzyskać dopłatę, gdzie się zgłosić, potrzebne dokumenty

Możesz bezpłatnie zweryfikować kosztorys i w przypadku wykrycia zaniżeń otrzymasz dopłatę do zaniżonego odszkodowania.

Cieszyn

CENNA WIEDZA

Odszkodowania Cieszyn – co trzeba wiedzieć?

Uzyskanie rekompensaty nie musi być trudne. Jeśli doznałeś lub doznałaś szkód w wyniku wypadku na drodze, przysługuje Ci odszkodowanie z polisy OC sprawcy. W Cieszynie wysokie sumy odszkodowań przyznawane są m.in. za uszczerbek na zdrowiu, obrażenia ciała oraz pokrycie kosztów leczenia. Najważniejszą rzeczą, o której często zapominają osoby starające się o odszkodowanie komunikacyjne, jest to, że żadne ubezpieczenie nie wypłaci odszkodowania automatycznie. Konieczne jest podjęcie odpowiednich działań, o których przeczytasz w niniejszym artykule. W niektórych przypadkach może się okazać, że otrzymana kwota odszkodowania jest zbyt niska - w takiej sytuacji należy ubiegać się o dodatkową rekompensatę. Istnieje duża szansa, że ubezpieczyciel wypłacił Ci kwotę zaniżoną. Nie zgadzaj się na ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym, jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego odszkodowania. Masz prawo do otrzymania sumy adekwatnej, która nie może być zmniejszona, a jedynie zwiększona. W dochodzeniu odszkodowania w Cieszynie nie potrzebujesz pomocy kancelarii prawnej, radców prawnych czy drogich porad. Wystarczy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie ps.org.pl.

Cieszyn

WARTO TO PAMIĘTAĆ

Dochodzenie odszkodowań Cieszyn – o tym pamiętaj na miejscu zdarzenia

W przypadku doznania szkody z powodu wypadku lub zderzenia, należy uzyskać należyte odszkodowanie. Ubezpieczenie OC odpowiedzialnego za wypadek powinno pokryć koszty leczenia i naprawy uszkodzonego mienia. Proces dochodzenia odszkodowania rozpoczyna się natychmiast po zdarzeniu. Jeśli nie ma osób poszkodowanych lub potrzebujących pomocy medycznej, można przystąpić do wyjaśniania przyczyn wypadku drogowego. Aby otrzymać odszkodowanie, ważny jest dokument z miejsca zdarzenia. Niezbędne jest także przedstawienie oświadczenia od osoby odpowiedzialnej za kolizję, które jest niezbędne w celu ubiegania się o odszkodowanie. Będzie to wymagane przy składaniu ostatecznego wniosku. W oświadczeniu muszą zostać podane niezbędne informacje, takie jak: dane wszystkich osób biorących udział w zdarzeniu (imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, PESEL, numer dowodu osobistego i prawa jazdy), wskazanie sprawcy wypadku oraz poszkodowanego, numer polisy OC osoby odpowiedzialnej za wypadek oraz informacje o właścicielach pojazdów. W przypadku dochodzenia odszkodowania, ważne są również zdjęcia pojazdu po kolizji. Zazwyczaj to na podstawie nich opracowywany jest kosztorys przez rzeczoznawcę z firmy ubezpieczeniowej, co wpływa na wysokość odszkodowania. Zadbaj o szczegółową dokumentację, ponieważ to w Twoim interesie.

Cieszyn

JAK ZGŁOSIĆ SZKODĘ?

Odszkodowanie komunikacyjne w Cieszynie – jak zgłosić się do ubezpieczyciela

Warto pamiętać, że miejsce wypadku, czyli Cieszyn, nie jest jedynym miejscem, w którym należy załatwić wszystkie formalności związane z ubezpieczeniem. Obecnie, z uwagi na zmniejszenie ilości placówek stacjonarnych ubezpieczycieli, istnieje możliwość wyboru spośród czterech wariantów zgłoszenia szkody po kolizji drogowej w celu uzyskania odszkodowania. Można to zrobić w oddziale firmy ubezpieczeniowej sprawcy, niekoniecznie w Cieszynie, ale także poprzez wysłanie dokumentów pocztą tradycyjną lub elektroniczną. Warto także wiedzieć, że możliwe jest zgłoszenie szkody za pośrednictwem infolinii ubezpieczyciela sprawcy. Najwygodniejszą opcją jest skorzystanie z formularza dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela, jeśli tylko jest ona dostępna.

Cieszyn

MOŻESZ OTRZYMAĆ DOPŁATĘ

Uzyskanie odszkodowania w Cieszynie. Komu należy się dopłata do wypłaty odszkodowania?

Jeśli otrzymana przez Ciebie kwota od zakładu ubezpieczeń nie jest zadowalająca, nie martw się - nadal masz możliwość uzyskania wyższego odszkodowania. Dzięki naszej pomocy prawnej istnieje szansa na dopłatę do odszkodowania, którą w większości przypadków zakłady ubezpieczeń zaniżają. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że często nie trzeba wiele, aby otrzymać dodatkowe środki z tytułu odszkodowania. Warto wiedzieć, że istnieje długa lista osób, które mogą ubiegać się o dopłatę, a wystarczającym powodem jest niezadowolenie z już otrzymanej kwoty. Kluczowe jest jednak nie przyjmowanie na siebie proponowanej przez ubezpieczyciela ugody. Jeśli podpiszemy taki dokument lub potwierdzimy ustnie zgodę, stracimy szansę na dopłatę. Jeśli od decyzji ubezpieczyciela nie minęły 3 lata, a w kosztorysie znalazły się błędy, możemy liczyć na dopłatę. Jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji, mamy trzy opcje działania. Pierwszą jest samodzielne zajęcie się sprawą, co może zająć wiele czasu i nie daje gwarancji na sukces. Drugą opcją jest skorzystanie z pomocy radcy prawnego, jednak wiąże się to z opłatami za jego pracę. Najlepszym i bezpłatnym rozwiązaniem jest skorzystanie z formularza dostępnego na naszej stronie. Po jego wypełnieniu przeprowadzimy analizę i skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować o możliwości uzyskania dopłaty oraz wysokości odszkodowania. Nie ryzykujesz niczym, więc warto skorzystać z naszej pomocy.

Cieszyn

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Wypadek samochodowy odszkodowanie. Jakie otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy w Cieszynie

Najczęstszym sprawą dotyczącą dochodzenia odszkodowań jest odzyskiwanie pieniędzy z OC sprawcy. Aby otrzymać należne środki, należy zgłosić się po nie do odpowiednich instytucji. Nie należy zwlekać z zgłoszeniem szkody, ponieważ im później to zrobimy, tym dłużej będziemy czekać na odszkodowanie. Mamy na to aż 3 lata, jednak warto działać szybko. W przypadku dochodzenia odszkodowań z OC sprawcy, niezbędne będzie przedstawienie oświadczenia od osoby odpowiedzialnej za kolizję. Przy wyborze sposobu zgłoszenia szkody, pamiętajmy o dołączeniu odpowiednich dokumentów oraz zdjęć. Ubezpieczyciel ma miesiąc na wypłatę odszkodowania bezspornego, jednak wciąż mamy możliwość odwołania się od decyzji. W takim przypadku powinniśmy złożyć dyspozycję wypłaty odszkodowania, w której podamy numer konta, na które chcemy otrzymać należną kwotę.

Cieszyn

MOŻESZ SPRZEDAĆ SWOJĄ SZKODĘ

Jak działa odkupienie odszkodowania?

Istnieje możliwość uzyskania wysokiego odszkodowania oraz uniknięcia kłopotów związanych z formalnościami. Chodzi o sprzedaż praw do odszkodowania, co jest również dostępne w Cieszynie. W jaki sposób to działa? Poprzez umowę cesji wierzytelności, w której dotychczasowy właściciel przekazuje swoje prawa do innej osoby - cesjonariuszowi, który staje się pełnoprawnym właścicielem odszkodowania. Na rynku istnieją firmy, które zajmują się dochodzeniem roszczeń związanych z szkodą. Jeśli się do nich zgłosisz, otrzymasz propozycję finansową. Taka opcja niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze, pieniądze są wypłacane szybko, a niektóre firmy mogą przelać je nawet w ciągu 48 godzin. Po drugie, nie ma konieczności ponoszenia kosztów prawnych ani prowadzenia długiej i uciążliwej rozprawy sądowej. Po trzecie, oszczędzasz czas i nie musisz przeżywać stresujących sytuacji związanych z rozprawą sądową. Jeśli podoba Ci się to rozwiązanie, możesz wypełnić formularz na naszej stronie i dowiedzieć się, jaką kwotę możemy Ci zaproponować. Wycena szkody przez naszego wykwalifikowanego rzeczoznawcę jest bezpłatna, więc nie ryzykujesz niczego, a masz szansę tylko na zysk. W żadnym momencie nie będziemy prosić Cię o dokonanie jakichkolwiek płatności.

Cieszyn

STŁUCZKA W INNYM MIEJSCU?

Zdarzyła Ci się stłuczka w innym mieście z województwa śląskiego?

Na pewno już napisaliśmy jak możesz otrzymać w nim odszkodowanie.