Rzeszów

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Odszkodowania Rzeszów – jak uzyskać dopłatę, gdzie się zgłosić, potrzebne dokumenty

Możesz bezpłatnie zweryfikować kosztorys i w przypadku wykrycia zaniżeń otrzymasz dopłatę do zaniżonego odszkodowania.

Rzeszów

CENNA WIEDZA

Odszkodowania Rzeszów – co trzeba wiedzieć?

Uzyskanie rekompensaty nie musi być skomplikowane. Jeśli doznałeś lub doznałaś szkody w wypadku drogowym, przysługuje Ci odszkodowanie z polisy OC sprawcy. W Rzeszowie przyznawane są wysokie sumy odszkodowań za różnego rodzaju uszczerbki, obrażenia ciała oraz koszty leczenia. Czego często nie pamiętają osoby starające się o odszkodowanie za wypadek drogowy? Najważniejszą kwestią jest to, że żadna firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania bez interwencji z Twojej strony. Konieczne jest podjęcie określonych działań, o których przeczytasz w tym artykule. Być może okaże się, że otrzymana kwota odszkodowania nie jest satysfakcjonująca - w takim przypadku warto ubiegać się o dopłatę. Istnieje duża szansa, że suma, która została przelana na Twoje konto jest zaniżona. Pamiętaj, że masz prawo do otrzymania nie tylko ustalonej kwoty, ale także do jej zwiększenia. W celu uzyskania odszkodowania w Rzeszowie nie jest konieczna pomoc kancelarii prawnej, radców prawnych czy kosztownych porad. Wystarczy skorzystać z informacji zawartych na stronie ps.org.pl.

Rzeszów

WARTO TO PAMIĘTAĆ

Dochodzenie odszkodowań Rzeszów – o tym pamiętaj na miejscu zdarzenia

W przypadku doznania szkody w wyniku wypadku lub kolizji, przysługuje prawo do odpowiedniego zadośćuczynienia. Ubezpieczenie OC sprawcy zdarzenia powinno pokryć wydatki związane z leczeniem oraz uszkodzeniami mienia. Procedura dochodzenia odszkodowania rozpoczyna się już na miejscu wypadku. Po upewnieniu się, że nikt nie odniósł obrażeń lub nie wymaga pomocy medycznej, należy przystąpić do ustalania przyczyn zdarzenia drogowego. Aby otrzymać należne odszkodowanie, konieczne jest posiadanie dokumentacji z miejsca zdarzenia. Wymagane jest również sporządzenie oświadczenia przez sprawcę kolizji, które jest niezbędne w procesie dochodzenia zadośćuczynienia. Stanie się ono podstawą do złożenia ostatecznego wniosku. W oświadczeniu powinny zostać zawarte ważne informacje, takie jak: dane wszystkich uczestników zdarzenia (imiona, nazwiska, adresy zamieszkania, numery telefonów, numery PESEL, numery i serie dowodów tożsamości oraz praw jazdy), wyjaśnienie, kto jest sprawcą wypadku, a kto poszkodowanym, numer polisy OC sprawcy oraz dane właścicieli pojazdów. W kwestii dochodzenia odszkodowania, niezbędne są również zdjęcia uszkodzonego pojazdu. W większości przypadków na ich podstawie sporządzany jest kosztorys przez rzeczoznawcę z firmy ubezpieczeniowej, co wpływa na wysokość wypłacanego zadośćuczynienia. Warto zadbać o dokładną dokumentację, ponieważ jest to w naszym własnym interesie.

Rzeszów

JAK ZGŁOSIĆ SZKODĘ?

Odszkodowanie komunikacyjne w Rzeszowie – jak zgłosić się do ubezpieczyciela

Zdarzenie, które miało miejsce w Rzeszowie, nie oznacza konieczności załatwiania wszystkich formalności związanych z ubezpieczeniami w tym miejscu. Zwłaszcza, że obecnie można spodziewać się coraz mniejszej liczby stacjonarnych punktów obsługi ubezpieczycieli. Jeśli chcesz ubiegać się o odszkodowanie po wypadku drogowym, masz do wyboru cztery możliwości zgłoszenia szkody. Możesz to zrobić w siedzibie firmy ubezpieczeniowej sprawcy (w dowolnym oddziale, niekoniecznie w Rzeszowie). Dokumenty można również przesłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną. Można także zgłosić szkodę za pośrednictwem infolinii ubezpieczyciela sprawcy. Najwygodniejszym sposobem jest skorzystanie z formularza dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela, jeśli jest to możliwe.

Rzeszów

MOŻESZ OTRZYMAĆ DOPŁATĘ

Uzyskanie odszkodowania w Rzeszowie. Komu należy się dopłata do wypłaty odszkodowania?

Jeśli otrzymana kwota od zakładu ubezpieczeń jest dla Ciebie niewystarczająca, nie rezygnuj. Nadal istnieje szansa na uzyskanie wyższego odszkodowania dzięki naszej pomocy prawnej. Często zdarza się, że zakłady ubezpieczeń zaniżają wysokość odszkodowania. Nasze długoletnie doświadczenie pokazuje, że nie jest to trudne, aby otrzymać dodatkowe środki. Długa lista osób może ubiegać się o dopłatę do odszkodowania. Wystarczy wyrazić niezadowolenie z otrzymanej kwoty i złożyć odwołanie. Nie warto jednak godzić się na proponowaną przez ubezpieczyciela ugodę. Jeśli podpiszemy taki dokument lub potwierdzimy go w rozmowie telefonicznej, tracimy szansę na dopłatę. Jeśli minęło mniej niż 3 lata od decyzji ubezpieczyciela i w kosztorysie zostały popełnione błędy, istnieje duża szansa na uzyskanie dopłaty do odszkodowania. W takim przypadku masz trzy opcje działania. Możesz samodzielnie przebadać regulaminy firm ubezpieczeniowych, ale nie ma gwarancji sukcesu. Możesz również skorzystać z pomocy radcy prawnego, jednak wiążą się z tym koszty. Najlepszym i bezpłatnym rozwiązaniem jest wypełnienie formularza na naszej stronie. Przeprowadzimy analizę i skontaktujemy się z Tobą, aby przedstawić informacje dotyczące możliwej dopłaty i środków, na które możesz liczyć. Nie ryzykuj, warto skorzystać z naszej pomocy.

Rzeszów

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Wypadek samochodowy odszkodowanie. Jakie otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy w Rzeszowie

Najczęściej spotykanym przypadkiem w dochodzeniu odszkodowań jest odzyskiwanie środków z OC sprawcy. Aby pieniądze trafiły na Twoje konto, musisz dokonać zgłoszenia. Nie zwlekaj z tym zgłoszeniem. Masz na to 3 lata, ale im dłużej odwleczesz, tym dłużej będziesz czekać na wypłatę odszkodowania. W tym artykule dowiedziałeś się już, że w przypadku dochodzenia odszkodowań z OC sprawcy konieczne będzie złożenie oświadczenia przez osobę winną kolizji. Pamiętaj o dołączeniu niezbędnych dokumentów oraz zdjęć szkody, w zależności od wybranej formy zgłoszenia do ubezpieczyciela. Firma ubezpieczeniowa ma 30 dni na wypłatę niekwestionowanej kwoty odszkodowania, na którą wciąż masz prawo złożyć odwołanie. Nie zapomnij złożyć dyspozycji wypłaty odszkodowania, aby zobowiązać firmę do przelewu środków na wyznaczone konto.

Rzeszów

MOŻESZ SPRZEDAĆ SWOJĄ SZKODĘ

Jak działa odkupienie odszkodowania?

Istnieje możliwość uzyskania wysokiego odszkodowania oraz jednoczesnego rozwiązania problemów związanych z formalnościami. Chodzi o sprzedaż odszkodowania, co jest również możliwe w Rzeszowie. Jak to działa? Na zasadzie umowy cesji wierzytelności. Zgodnie z nią, dotychczasowy właściciel przekazuje swoje prawo do wierzytelności innej osobie - cesjonariuszowi, który staje się właścicielem wierzytelności objętej umową. Na rynku dostępne są firmy, które zajmują się dochodzeniem roszczeń związanych ze szkodą drogą sądową. Jeśli skorzystasz z ich usług, otrzymasz ofertę finansową. Takie rozwiązanie posiada kilka zalet. Po pierwsze - pieniądze są wypłacane szybko. Niektóre firmy zapewniają przekazanie środków w ciągu 48 godzin od załatwienia wszelkich formalności. Po drugie - brak kosztów związanych z pomocą prawną oraz niepotrzebne prowadzenie długotrwałego procesu sądowego. Po trzecie - oszczędność czasu. Nie musisz już przejmować się stresującym przeżyciem. Jeśli jesteś zainteresowany tym rozwiązaniem, wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i dowiedz się, jaką kwotę możemy Ci zaproponować. Nasz wykwalifikowany rzeczoznawca dokona bezpłatnej wyceny szkody, więc nie ponosisz żadnego ryzyka, a masz szansę na zysk. W żadnym momencie nie będziemy wymagać od Ciebie żadnych opłat.

Rzeszów