Katowice

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Odszkodowania Katowice – jak uzyskać dopłatę, gdzie się zgłosić, potrzebne dokumenty

Możesz bezpłatnie zweryfikować kosztorys i w przypadku wykrycia zaniżeń otrzymasz dopłatę do zaniżonego odszkodowania.

Katowice

CENNA WIEDZA

Odszkodowania Katowice – co trzeba wiedzieć?

Uzyskanie należnego odszkodowania nie musi być skomplikowanym procesem. Gdy doznałeś lub doznałaś szkody w wyniku wypadku drogowego, przysługuje Ci odszkodowanie z polisy OC sprawcy. W Katowicach wysokie odszkodowania po wypadkach są przyznawane m.in. za uszczerbek na zdrowiu, obrażenia ciała oraz pokrycie kosztów leczenia. Jednak wiele osób nie pamięta o tym, że żaden zakład ubezpieczeń nie wypłaci odszkodowania bez interwencji. Wymagane jest podjęcie określonych działań, o których przeczytasz w niniejszym artykule. W przypadku niezadowalającego rozstrzygnięcia sprawy, warto ubiegać się o dopłatę. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymana kwota odszkodowania jest zaniżona. Nie należy godzić się na ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym, gdyż jako poszkodowany masz prawo do otrzymania pełnej kwoty, a nie mniejszej. W dochodzeniu należnego odszkodowania w Katowicach nie jest konieczna pomoc kancelarii prawnej, radcy prawnego czy kosztownych porad. Wystarczy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie ps.org.pl.

Katowice

WARTO TO PAMIĘTAĆ

Dochodzenie odszkodowań Katowice – o tym pamiętaj na miejscu zdarzenia

Jeśli doznałeś krzywdy w wyniku wypadku lub kolizji, należy Ci się odpowiednie odszkodowanie. Ubezpieczenie OC sprawcy powinno pokryć koszty leczenia i naprawy uszkodzonego mienia. Proces uzyskiwania odszkodowania rozpoczyna się od momentu zdarzenia. Po upewnieniu się, że nikt nie ucierpiał w wypadku i nie potrzebuje pomocy medycznej, można przejść do wyjaśniania okoliczności zdarzenia drogowego. Aby otrzymać odszkodowanie, niezbędny jest dokument ze zdarzenia. Konieczne jest również sporządzenie oświadczenia przez sprawcę kolizji, które jest ważne przy ubieganiu się o odszkodowanie. Będzie ono wymagane przy składaniu ostatecznego wniosku. W oświadczeniu muszą znaleźć się podstawowe informacje, takie jak: dane uczestników zdarzenia (imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, numer PESEL, numer dowodu osobistego i prawa jazdy), określenie, kto jest sprawcą wypadku, a kto został poszkodowany, numer polisy OC sprawcy oraz dane właścicieli pojazdów. W przypadku dochodzenia odszkodowania ważne są również zdjęcia pojazdu po kolizji. Najczęściej na ich podstawie rzeczoznawca firmy ubezpieczeniowej przygotowuje kosztorys, który wpływa na wysokość odszkodowania. Ważne jest więc, aby zadbać o dokładną dokumentację.

Katowice

JAK ZGŁOSIĆ SZKODĘ?

Odszkodowanie komunikacyjne w Katowicach – jak zgłosić się do ubezpieczyciela

Warto pamiętać, że choć wypadek miał miejsce w Katowicach, nie jest konieczne załatwianie wszystkich formalności związanych z ubezpieczeniami tylko w tym miejscu. W obecnych czasach coraz mniej jest stacjonarnych placówek ubezpieczycieli. Jeśli chcesz ubiegać się o odszkodowanie po wypadku, masz cztery opcje zgłoszenia szkody po kolizji drogowej. Możesz to zrobić w punkcie obsługi firmy ubezpieczeniowej sprawcy (w dowolnym oddziale, niekoniecznie w Katowicach). Dokumenty można również przesłać za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej. Można także zgłosić szkodę za pośrednictwem infolinii ubezpieczyciela sprawcy. Najwygodniejszym sposobem wydaje się skorzystanie z formularza dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela, jeśli jest to możliwe.

Katowice

MOŻESZ OTRZYMAĆ DOPŁATĘ

Uzyskanie odszkodowania w Katowicach. Komu należy się dopłata do wypłaty odszkodowania?

Jeśli kwota, którą otrzymałeś od ubezpieczyciela nie jest dla Ciebie zadowalająca, nie martw się - wciąż masz możliwość uzyskania większego odszkodowania. Dzięki naszej pomocy możesz otrzymać dodatkowe środki, gdyż często zakłady ubezpieczeń zaniżają należne odszkodowania. Nasze doświadczenie pokazuje, że nie potrzeba dużo wysiłku, aby uzyskać dodatkowe pieniądze w przypadku odszkodowań. Istnieje długa lista osób, które mogą ubiegać się o dopłatę, a wystarczy być niezadowolonym z pierwotnie otrzymanej kwoty. Kluczowe jest nie zgadzanie się na proponowane przez ubezpieczyciela ugody - nawet jeśli zostanie podpisana lub potwierdzona w rozmowie telefonicznej, szansa na dopłatę przepadnie. Jeśli od decyzji ubezpieczyciela nie minęły jeszcze 3 lata i w kosztorysie występują błędy, istnieje duża szansa na uzyskanie dodatkowych środków. W takiej sytuacji masz trzy opcje: możesz samodzielnie analizować regulaminy firm ubezpieczeniowych, jednak nie ma gwarancji sukcesu, możesz skorzystać z pomocy radcy prawnego, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami za jego pracę, lub skorzystać z formularza na naszej stronie. Przeprowadzimy wówczas analizę Twojej sytuacji i skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować, czy przysługuje Ci dopłata i na jakie kwoty możesz liczyć. Nie ryzykujesz niczego, więc warto skorzystać z naszej pomocy.

Katowice

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Wypadek samochodowy odszkodowanie. Jakie otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy w Katowicach

Najczęstszym zadaniem w przypadku ubiegania się o odszkodowanie jest odzyskanie środków z OC sprawcy. Aby pieniądze mogły trafić na Twoje konto, konieczne jest złożenie odpowiedniego zgłoszenia. Nie powinieneś zwlekać z zgłoszeniem szkody. Masz na to 3 lata, jednak im dłużej odkładasz zgłoszenie, tym więcej czasu zajmie Ci uzyskanie odszkodowania. Z tego tekstu dowiedziałeś się, że w przypadku ubiegania się o odszkodowanie z OC sprawcy, konieczne jest dostarczenie oświadczenia od sprawcy kolizji. Ważne jest również, aby dołączyć odpowiednie dokumenty i zdjęcia szkody w zależności od wybranego sposobu kontaktu z ubezpieczycielem. Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę ustalonej kwoty odszkodowania, na którą nadal masz prawo się odwołać. Pamiętaj o złożeniu dyspozycji wypłaty, która zobowiąże firmę do przekazania pieniędzy na wskazane przez Ciebie konto.

Katowice

MOŻESZ SPRZEDAĆ SWOJĄ SZKODĘ

Jak działa odkupienie odszkodowania?

Istnieje możliwość otrzymania wysokiego odszkodowania oraz pozbycia się problemów związanych z formalnościami poprzez odkupienie odszkodowania, co jest również możliwe w Katowicach. Jak to dokładnie działa? Za pomocą umowy cesji wierzytelności, w której poprzedni właściciel przenosi swoje prawa do innego podmiotu - cesjonariusza, który staje się właścicielem wierzytelności objętej umową. Na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w dochodzeniu roszczeń sądowych związanych ze szkodami. Jeśli skontaktujesz się z taką firmą, otrzymasz propozycję finansową. To rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim, pieniądze są wypłacane bardzo szybko, niektóre firmy oferują przelewy w ciągu 48 godzin od załatwienia wszystkich formalności. Po drugie, nie ponosisz kosztów związanych ze sporem prawnym ani nie musisz uczestniczyć w długiej i żmudnej rozprawie sądowej. Po trzecie, oszczędzasz swój czas i nie musisz przeżywać stresujących wydarzeń. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, wypełnij formularz dostępny na naszej stronie internetowej i dowiedz się, jaką kwotę możemy Ci zaproponować. Wycena szkody przez naszego doświadczonego rzeczoznawcę jest bezpłatna, więc nie ryzykujesz niczego, a masz szansę tylko zyskać. W żadnym momencie nie będziemy wymagać od Ciebie żadnych płatności.

Katowice