Bochnia

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Odszkodowania Bochnia – jak uzyskać dopłatę, gdzie się zgłosić, potrzebne dokumenty

Możesz bezpłatnie zweryfikować kosztorys i w przypadku wykrycia zaniżeń otrzymasz dopłatę do zaniżonego odszkodowania.

Bochnia

CENNA WIEDZA

Odszkodowania Bochnia – co trzeba wiedzieć?

Uzyskanie należnego odszkodowania nie jest skomplikowane. W przypadku doznania szkody w wyniku wypadku drogowego, przysługuje Ci odszkodowanie z polisy OC sprawcy. W Bochni wysokie odszkodowania po wypadkach są przyznawane m.in. za uszczerbek na zdrowiu, obrażenia ciała oraz zwrot kosztów leczenia. Często zapominamy, że nie otrzymamy odszkodowania automatycznie. Wymagane są określone działania, o których dowiesz się z niniejszego artykułu. Może się zdarzyć, że uzyskane odszkodowanie nie będzie satysfakcjonujące - wtedy warto ubiegać się o dodatkową dopłatę. Często zdarza się, że kwota przelana na nasze konto jest zaniżona. Pamiętaj, że nie powinieneś godzić się na ugodę z ubezpieczycielem. Masz prawo do otrzymania pełnej i niespornej sumy odszkodowania, a nie do jej pomniejszenia. W dochodzeniu odszkodowania w Bochni nie jest niezbędna pomoc prawników czy kosztowne porady. Wystarczą dla Ciebie informacje dostępne na stronie ps.org.pl.

Bochnia

WARTO TO PAMIĘTAĆ

Dochodzenie odszkodowań Bochnia – o tym pamiętaj na miejscu zdarzenia

Po doznaniu krzywdy w wyniku wypadku lub kolizji należy otrzymać należyte odszkodowanie. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej sprawcy powinno pokryć wydatki związane z leczeniem oraz szkodami na mieniu. Proces dochodzenia odszkodowania zaczyna się już na miejscu zdarzenia. Po upewnieniu się, że nie ma osób poszkodowanych lub potrzebujących pomocy, można przystąpić do ustalania przyczyn zdarzenia drogowego. Aby uzyskać odszkodowanie komunikacyjne, konieczna jest dokumentacja z miejsca zdarzenia. Niezbędne jest także złożenie oświadczenia przez sprawcę kolizji, które jest niezbędne w procesie dochodzenia odszkodowań. Jest to wymagane do złożenia ostatecznego wniosku. W oświadczeniu muszą znaleźć się podstawowe dane, takie jak: dane uczestników zdarzenia (imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, PESEL, numer dowodu osobistego i prawa jazdy), określenie roli sprawcy i poszkodowanego, numer ubezpieczenia OC sprawcy oraz dane właścicieli pojazdów. W przypadku dochodzenia odszkodowania, konieczne będą także zdjęcia samochodu po kolizji. W większości przypadków to na ich podstawie rzeczoznawca firmy ubezpieczeniowej sporządza kosztorys, który wpływa na wysokość odszkodowania. Pamiętaj o dokładnej dokumentacji, ponieważ to w Twoim interesie.

Bochnia

JAK ZGŁOSIĆ SZKODĘ?

Odszkodowanie komunikacyjne w Bochni – jak zgłosić się do ubezpieczyciela

Warto pamiętać, że miejsce wypadku w Bochni nie jest jedynym miejscem, w którym należy załatwić formalności związane z ubezpieczeniem. W dzisiejszych czasach można spodziewać się, że będzie coraz mniej placówek stacjonarnych ubezpieczycieli. W przypadku ubiegania się o odszkodowanie po wypadku drogowym, istnieją cztery możliwości zgłoszenia szkody. Możesz to zrobić w siedzibie firmy ubezpieczeniowej sprawcy (w dowolnym oddziale, niekoniecznie w Bochni). Dokumenty można także przesłać za pomocą tradycyjnej lub elektronicznej poczty. Możliwe jest również zgłoszenie szkody poprzez infolinię ubezpieczyciela sprawcy. Najwygodniejszym sposobem jest skorzystanie z formularza dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela, jeśli jest taka możliwość.

Bochnia

MOŻESZ OTRZYMAĆ DOPŁATĘ

Uzyskanie odszkodowania w Bochni. Komu należy się dopłata do wypłaty odszkodowania?

Jeśli kwota, którą otrzymałeś od zakładu ubezpieczeń nie jest zadowalająca, nie musisz się martwić. Masz nadal możliwość uzyskania wyższego odszkodowania dzięki naszej pomocy prawnej. W wielu przypadkach zakłady ubezpieczeń zaniżają należne odszkodowanie, dlatego warto skorzystać z naszego wieloletniego doświadczenia, aby otrzymać dodatkowe pieniądze. Lista osób, które mogą ubiegać się o dopłatę, jest długa. Wystarczy wyrazić niezadowolenie z wysokości otrzymanego odszkodowania, aby mieć podstawy do złożenia odwołania. Ważne jest, aby nie godzić się na proponowaną przez ubezpieczyciela ugodę, nawet jeśli zostanie ona potwierdzona w rozmowie telefonicznej z przedstawicielem. W przeciwnym razie szansa na uzyskanie dodatkowych środków przepadnie. Jeśli decyzja ubezpieczyciela została podjęta mniej niż 3 lata temu i wystąpiły w niej błędy, masz duże szanse na uzyskanie dopłaty do odszkodowania. W takiej sytuacji możesz podjąć trzy możliwe kroki. Możesz samodzielnie przeanalizować regulaminy firm ubezpieczeniowych, jednak nie ma gwarancji sukcesu i stracisz mnóstwo czasu. Inną opcją jest skorzystanie z pomocy radcy prawnego, jednak w tym przypadku będziesz musiał zapłacić za każdą godzinę jego pracy. Najlepszym i zupełnie darmowym rozwiązaniem jest skorzystanie z formularza na naszej stronie internetowej. Przeprowadzimy dla Ciebie analizę i skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię o możliwości uzyskania dopłaty oraz o przewidywanej kwocie. Nie musisz ryzykować, więc warto skorzystać z naszej pomocy.

Bochnia

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Wypadek samochodowy odszkodowanie. Jakie otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy w Bochni

Najczęstszym przypadkiem dochodzenia odszkodowań jest odzyskiwanie pieniędzy z OC sprawcy. Aby otrzymać należną kwotę, konieczne jest zgłoszenie szkody.Należy działać szybko i nie zwlekać z zgłoszeniem. Masz na to 3 lata, ale im dłużej poczekasz, tym dłużej będziesz czekać na wypłatę.W przypadku dochodzenia odszkodowań z OC sprawcy, konieczne jest dostarczenie oświadczenia od sprawcy. W zależności od wybranej drogi, musisz przygotować odpowiednie dokumenty i zdjęcia szkody.Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę kwoty odszkodowania, na którą masz jeszcze prawo odwołania się. Pamiętaj aby złożyć dyspozycję wypłaty odszkodowania, wskazując numer konta, na które należy dokonać przelewu.

Bochnia

MOŻESZ SPRZEDAĆ SWOJĄ SZKODĘ

Jak działa odkupienie odszkodowania?

Istnieje możliwość uzyskania wysokiego odszkodowania i jednocześnie uniknięcia uciążliwości związanych z formalnościami. Chodzi tutaj o sprzedaż odszkodowania, co jest również możliwe w Bochni. Jak to działa? Na podstawie umowy cesji wierzytelności. Taka umowa zakłada, że dotychczasowy właściciel odszkodowania przekazuje swoje prawa do innej osoby - cesjonariuszowi, który staje się pełnoprawnym właścicielem odszkodowania, będącego przedmiotem umowy. Na rynku istnieją firmy, które zajmują się dochodzeniem roszczeń związanych z szkodami. Jeśli skontaktujesz się z nimi, otrzymasz propozycję finansową. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści. Po pierwsze - pieniądze są wypłacane bardzo szybko. Niektóre firmy zapewniają przelewy nawet w ciągu 48 godzin od załatwienia wszystkich formalności. Po drugie - brak kosztów związanych z prowadzeniem sprawy sądowej oraz uniknięcie długiego i żmudnego procesu sądowego. Po trzecie - zaoszczędzenie czasu. Nie będziesz musiał/-a przeżywać stresujących wydarzeń. Jeśli zainteresowało Cię to rozwiązanie, wypełnij formularz na naszej stronie i dowiedz się, jaką kwotę możemy Ci zaoferować. Wycena szkody przez naszego wykwalifikowanego rzeczoznawcę jest darmowa, więc nie ponosisz żadnego ryzyka, a masz szansę na zysk. W żadnym momencie nie będziemy od Ciebie żądać jakichkolwiek opłat.

Bochnia