Łomża

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Odszkodowania Łomża – jak uzyskać dopłatę, gdzie się zgłosić, potrzebne dokumenty

Możesz bezpłatnie zweryfikować kosztorys i w przypadku wykrycia zaniżeń otrzymasz dopłatę do zaniżonego odszkodowania.

Łomża

CENNA WIEDZA

Odszkodowania Łomża – co trzeba wiedzieć?

Uzyskanie zadośćuczynienia nie jest zadaniem trudnym. Gdy doznałeś lub doznałaś szkody w wypadku drogowym, przysługuje Ci odszkodowanie z polisy OC sprawcy. W Łomży wysokie sumy odszkodowań są przyznawane za uszczerbek na zdrowiu, obrażenia ciała oraz pokrycie kosztów leczenia. Co często jest pomijane przez osoby starające się o odszkodowanie komunikacyjne? Najważniejszym aspektem jest to, że żadne ubezpieczenie nie wypłaci odszkodowania automatycznie. Niezbędne jest podjęcie pewnych działań, o których można przeczytać w niniejszym artykule. W niektórych przypadkach dochodzenie odszkodowania może nie zakończyć się satysfakcjonująco - w takim wypadku należy ubiegać się o dopłatę. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na Twoje konto wpłynęła niższa kwota odszkodowania. Aby mieć szansę na uzyskanie wyższej kwoty, nie godź się na ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym. Masz prawo do otrzymania niepodważalnej sumy, która nie może być zmniejszona, a jedynie zwiększona. W dochodzeniu odszkodowania w Łomży nie jest konieczna pomoc kancelarii prawnej, radcy prawnego czy drogich porad. Wystarczą Ci informacje dostępne na stronie ps.org.pl.

Łomża

WARTO TO PAMIĘTAĆ

Dochodzenie odszkodowań Łomża – o tym pamiętaj na miejscu zdarzenia

Po doświadczeniu krzywdy w wyniku wypadku lub zderzenia, przysługuje nam należyte zadośćuczynienie. Ubezpieczenie OC sprawcy powinno pokryć wydatki na leczenie lub naprawę uszkodzonego mienia. Proces dochodzenia odszkodowania rozpoczyna się natychmiast po zdarzeniu. W przypadku braku poszkodowanych lub potrzeby udzielenia pierwszej pomocy, należy przystąpić do wyjaśnienia okoliczności wypadku drogowego. Aby otrzymać odszkodowanie za szkody komunikacyjne, wymagany jest dokument ze miejsca zdarzenia. Konieczne jest również sporządzenie oświadczenia przez sprawcę kolizji, które jest niezbędne przy ubieganiu się o zadośćuczynienie. Będzie ono wymagane do złożenia końcowego wniosku. Oświadczenie powinno zawierać podstawowe informacje, takie jak dane uczestników (imię, nazwisko, adres, numer telefonu, PESEL, numery dowodu osobistego i prawa jazdy), wskazanie sprawcy i poszkodowanego, numer ubezpieczenia OC sprawcy oraz dane właścicieli pojazdów. W przypadku dochodzenia odszkodowania, niezbędne będą również zdjęcia pojazdu po zdarzeniu. W większości przypadków na ich podstawie sporządzany jest kosztorys przez rzeczoznawcę ubezpieczeniowego, co ma wpływ na wysokość wypłaty. Ważne jest, aby zadbać o dokładną dokumentację, ponieważ leży to w naszym własnym interesie.

Łomża

JAK ZGŁOSIĆ SZKODĘ?

Odszkodowanie komunikacyjne w Łomży – jak zgłosić się do ubezpieczyciela

Warto pamiętać, że miejsce, w którym doszło do wypadku w Łomży, nie jest jedynym miejscem, w którym można załatwić wszystkie formalności związane z ubezpieczeniem. Obecnie coraz mniej jest dostępnych placówek stacjonarnych ubezpieczycieli, dlatego też istnieje kilka sposobów na zgłoszenie szkody po kolizji drogowej i ubieganie się o odszkodowanie. Można to zrobić w punkcie stacjonarnym firmy ubezpieczeniowej sprawcy (w dowolnym oddziale, niekoniecznie w Łomży), lub za pomocą tradycyjnej lub elektronicznej poczty. Inną opcją jest skorzystanie z infolinii ubezpieczyciela sprawcy. Jednak najwygodniejszą metodą jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela, jeśli jest to możliwe.

Łomża

MOŻESZ OTRZYMAĆ DOPŁATĘ

Uzyskanie odszkodowania w Łomży. Komu należy się dopłata do wypłaty odszkodowania?

Jeżeli otrzymana przez Ciebie suma od ubezpieczyciela nie spełnia Twoich oczekiwań, nie musisz się z tym pogodzić. Nadal istnieje szansa na uzyskanie wyższego odszkodowania dzięki naszej pomocy prawnej. Nasz zespół ma duże doświadczenie w dochodzeniu roszczeń od zakładów ubezpieczeń. W większości przypadków wypłacane odszkodowania są zaniżone, dlatego warto skorzystać z naszej pomocy, aby uzyskać dodatkowe środki. Długa lista osób, które mogą starać się o dopłatę, obejmuje także tych, którzy nie są zadowoleni z wysokości otrzymanego odszkodowania. Ważne jest, aby nie akceptować zaproponowanej przez ubezpieczyciela ugody. Podpisanie takiego dokumentu lub wyrażenie zgody przez telefon może zniweczyć nasze szanse na uzyskanie dodatkowych środków. Jeśli od decyzji ubezpieczyciela nie minęły jeszcze 3 lata, a w kosztorysie wystąpiły błędy, jest duża szansa na dopłatę do odszkodowania. W takim przypadku masz trzy możliwości: samodzielne analizowanie regulaminów firm ubezpieczeniowych, skorzystanie z pomocy radcy prawnego (jednak wiąże się to z kosztami), lub wypełnienie formularza na naszej stronie, dzięki któremu otrzymasz informacje o możliwości uzyskania dopłaty i wysokości środków, na które możesz liczyć. Nie ryzykujesz niczym, więc warto skorzystać z naszej pomocy.

Łomża

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Wypadek samochodowy odszkodowanie. Jakie otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy w Łomży

Najczęstszym przypadkiem dotyczącym dochodzenia odszkodowań jest odzyskiwanie pieniędzy z OC sprawcy. Aby otrzymać należne środki, należy zgłosić się po nie. Niezwłoczne zgłoszenie szkody jest bardzo ważne, choć czas na to masz aż trzy lata. Im dłużej zwlekasz, tym dłużej będziesz czekać na odszkodowanie. W przypadku dochodzenia odszkodowań z OC sprawcy, wymagane jest złożenie oświadczenia przez sprawcę kolizji. W zależności od wybranego sposobu zgłoszenia do ubezpieczyciela, pamiętaj o dołączeniu odpowiednich dokumentów oraz zdjęć szkody. Ubezpieczyciel ma miesiąc na wypłatę ustalonej kwoty odszkodowania, na którą nadal można się odwołać. Należy również złożyć dyspozycję wypłaty odszkodowania, w której należy podać numer konta, na które mają zostać przelane środki.

Łomża

MOŻESZ SPRZEDAĆ SWOJĄ SZKODĘ

Jak działa odkupienie odszkodowania?

Istnieje możliwość uzyskania znacznej sumy odszkodowania oraz pozbycia się problemów związanych z formalnościami. Mowa tutaj o wykupieniu odszkodowania, co jest również możliwe w mieście Łomża.Jak to działa? Na zasadach umowy cesji wierzytelności. Według tej umowy, dotychczasowy właściciel odsprzedaje swoje prawa do innego, czyli cesjonariusza, który staje się nowym właścicielem wierzytelności, będącej przedmiotem umowy.Na rynku działają firmy, które zajmują się dochodzeniem roszczeń związanych ze szkodami. Jeśli skorzystasz z ich usług, otrzymasz propozycję finansową.Takie rozwiązanie ma wiele zalet.Po pierwsze, pieniądze są wypłacane szybko. Niektóre firmy gwarantują przelew w ciągu 48 godzin od załatwienia wszystkich formalności.Po drugie, nie ma konieczności ponoszenia kosztów prawnych ani długotrwałego procesu sądowego.Po trzecie, oszczędzasz czas i unikasz stresujących doświadczeń związanych z dochodzeniem roszczeń.Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, wypełnij formularz dostępny na naszej stronie internetowej i dowiedz się, jaką sumę możemy Ci zaproponować. Dokonanie wyceny szkody przez naszego doświadczonego rzeczoznawcę jest bezpłatne, więc nie ponosisz żadnego ryzyka, a tylko zyskujesz. W żadnym momencie nie będziemy wymagać od Ciebie jakichkolwiek opłat.

Łomża