Blog
Wymiana prawa jazdy nie wiąże się z koniecznością ponownego uzyskiwania uprawnień, lecz jedynie z przejściem formalnej procedury administracyjnej. Co warto o tym wiedzieć?
Dla wielu osób, przyciemnianie szyb samochodowych to nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności. Ile kosztuje taka usługa? Co o tej opcji mówią przepisy?
Kable rozruchowe wielu osobom natychmiast kojarzą się z zimowym okresem. Przypomnijmy sobie zasady bezpiecznego podłączania kabli rozruchowych. Właściwa kolejność podłączenia ma ogromne znaczenie, konsekwencje błędnego mogą być katastrofalne.
Prawidłowe ciśnienie w oponach to czynnik wpływający na bezpieczeństwo oraz ekonomiczność jazdy. Ile powinno wynosić?
Wielu kierowców przed zakupem samochodu zwraca uwagę m.in. na wskaźniki spalania. Im jest ono większe, tym więcej będzie trzeba wydawać na zakup paliwa. Chcesz sprawdzić, ile paliwa na 100 przejechanych kilometrów spala samochód? Możesz to zrobić na kilka sposobów.
Zrozumienie oznaczeń na oponach samochodowych jest kluczowe dla każdego kierowcy. To one bowiem pozwalają zidentyfikować model opony idealnie dopasowany do naszego pojazdu oraz pomagają zrozumieć jej parametry techniczne.
Zasada prawej ręki to bardzo istotna kwestia w ruchu drogowym. Dowiedz się, na czym dokładnie polega i kiedy się ją stosuje.
W świecie motoryzacji i przepisów ruchu drogowego, kluczowe jest zrozumienie różnic między zakazem zatrzymywania się a zakazem postoju.
Prędkości na drogach w Polsce są ograniczone konkretnymi przepisami. Każdy rodzaj dróg ma swoją specyficzną dopuszczalną prędkość.
Sygnalizacja świetlna ma na celu zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu, zminimalizować kolizje i chronić wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Trudno znaleźć kierowcę, który nigdy nie spotkał się z pojęciem szkody parkingowej. Wbrew pozorom, nie są to tylko te sytuacje, kiedy do incydentu dochodzi na parkingu.
Dyspozycja wypłaty odszkodowania to bardzo ważny dokument w procesie dochodzenia odszkodowań. Dowiedz się, jak go sporządzić.
Szkoda całkowita jest nieopłacalna dla osoby poszkodowanej. Podpowiadamy, jak sobie z nią poradzić bez marnowania dużej ilości czasu i nerwów.
Co zrobić, gdy nie opłacisz kolejnej składki OC w terminie? Sprawdź, jak przebiega windykacja Warta
Z tytułu opóźnienia lotu o co najmniej 3 godziny możesz uzyskać odszkodowanie w wysokości 250, 400 lub 600 euro. Od czego zależy kwota tych rekompensat?
Kosztorys naprawy samochodu często zawiera zaniżenia. Wypłacone odszkodowanie nie starczyło na naprawę? Uzyskaj dopłatę do odszkodowania!