Świdnica

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Odszkodowania Świdnica – jak uzyskać dopłatę, gdzie się zgłosić, potrzebne dokumenty

Możesz bezpłatnie zweryfikować kosztorys i w przypadku wykrycia zaniżeń otrzymasz dopłatę do zaniżonego odszkodowania.

Świdnica

CENNA WIEDZA

Odszkodowania Świdnica – co trzeba wiedzieć?

Otrzymanie należnego odszkodowania wcale nie musi być trudne. Jeśli doznałeś lub doznałaś obrażeń w wyniku wypadku drogowego, masz prawo do odszkodowania z polisy OC sprawcy. W Świdnicy wysokie sumy odszkodowań są przyznawane za różnego rodzaju szkody, takie jak utrata zdrowia, uszkodzenia ciała czy pokrycie kosztów leczenia. Najczęściej osoby starające się o odszkodowanie komunikacyjne nie pamiętają, że żadne ubezpieczenie nie wypłaci odszkodowania automatycznie. Konieczne jest podjęcie odpowiednich działań, o których dowiesz się z niniejszego tekstu. Jeśli okaże się, że otrzymane odszkodowanie jest niewystarczające, nie wahaj się ubiegać o dodatkową dopłatę. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kwota, która została przelana na Twoje konto, jest zaniżona. Pamiętaj, że masz prawo do otrzymania pełnej, niezmniejszonej sumy odszkodowania, a nie tylko do ugody z towarzystwem ubezpieczeniowym. W celu uzyskania odszkodowania w Świdnicy nie musisz korzystać z usług kancelarii prawnych, radców prawnych ani drogich porad. Wystarczy, że zapoznasz się z informacjami dostępnymi na stronie ps.org.pl.

Świdnica

WARTO TO PAMIĘTAĆ

Dochodzenie odszkodowań Świdnica – o tym pamiętaj na miejscu zdarzenia

W przypadku doznania krzywdy w wyniku wypadku lub kolizji, należy otrzymać należne odszkodowanie. Pokrywa ono koszty leczenia oraz naprawy szkód materialnych, a jego źródłem jest ubezpieczenie OC sprawcy zdarzenia. Proces dochodzenia odszkodowania rozpoczyna się od podjęcia działań na miejscu zdarzenia. Po upewnieniu się, że nie ma rannych ani potrzebujących pomocy, należy przystąpić do wyjaśniania okoliczności wypadku drogowego. Aby uzyskać odszkodowanie, konieczne jest posiadanie dokumentacji z miejsca zdarzenia. Należy także sporządzić oświadczenie sprawcy kolizji, które jest niezbędne w procesie dochodzenia odszkodowania. W oświadczeniu muszą znaleźć się istotne informacje, takie jak dane uczestników zdarzenia, wskazanie sprawcy i poszkodowanego, numer ubezpieczenia OC sprawcy oraz dane właścicieli pojazdów. Ważne jest także wykonanie zdjęć uszkodzonego pojazdu, ponieważ na ich podstawie przygotowywany jest kosztorys przez rzeczoznawcę ubezpieczyciela, co wpływa na wysokość odszkodowania. Zadbajmy zatem o dokładną dokumentację, ponieważ stanowi ona nasze zabezpieczenie w sprawie dochodzenia odszkodowania.

Świdnica

JAK ZGŁOSIĆ SZKODĘ?

Odszkodowanie komunikacyjne w Świdnicy – jak zgłosić się do ubezpieczyciela

Warto pamiętać, że miejsce wypadku w Świdnicy nie ma wpływu na lokalizację formalności związanych z ubezpieczeniami. Szczególnie teraz, gdy coraz mniej placówek stacjonarnych ubezpieczycieli jest dostępnych. Jeśli chcesz ubiegać się o odszkodowanie po wypadku, masz do wyboru cztery sposoby zgłoszenia szkody po kolizji drogowej. Pierwszym jest wizyta w placówce ubezpieczyciela sprawcy (w dowolnym oddziale, niekoniecznie w Świdnicy). Możesz również przesłać dokumenty pocztą tradycyjną lub elektroniczną. Możliwe jest również zgłoszenie szkody za pomocą infolinii ubezpieczyciela sprawcy. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z formularza dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela, jeśli jest to możliwe.

Świdnica

MOŻESZ OTRZYMAĆ DOPŁATĘ

Uzyskanie odszkodowania w Świdnicy. Komu należy się dopłata do wypłaty odszkodowania?

Jeśli otrzymana suma od ubezpieczyciela nie jest dla Ciebie zadowalająca, to nie martw się. Nadal istnieje szansa na uzyskanie wyższego odszkodowania dzięki naszej pomocy prawnej. Zazwyczaj firmy ubezpieczeniowe szacują odszkodowanie na niższą kwotę niż należy, ale my mamy doświadczenie w walce o dodatkowe środki dla naszych klientów. Lista osób, które mogą ubiegać się o dopłatę jest długa. Wystarczy, że jesteś niezadowolony z otrzymanej sumy, aby skorzystać z naszej pomocy. Pamiętaj jednak, aby nie przyjmować zaproponowanej przez ubezpieczyciela umowy, gdyż wtedy tracisz szansę na dopłatę. Jeśli od decyzji ubezpieczyciela nie minęły 3 lata, a w kosztorysie znaleziono błędy, to masz dużą szansę na dopłatę. W takiej sytuacji możesz zdecydować się na trzy opcje: samodzielne zajęcie się sprawą, co może zająć dużo czasu i nie dać gwarancji na sukces; skorzystanie z pomocy prawnika, ale za opłatą; lub skorzystanie z naszej bezpłatnej usługi analizy i kontaktu z Tobą w celu przekazania informacji o ewentualnej dopłacie i środkach, na które możesz liczyć. Korzystając z naszej pomocy, nie narażasz się na żadne ryzyko, dlatego warto skorzystać z naszej oferty.

Świdnica

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Wypadek samochodowy odszkodowanie. Jakie otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy w Świdnicy

Najczęstszym przypadkiem w dochodzeniu odszkodowań jest odzyskiwanie środków z OC sprawcy. Aby otrzymać pieniądze, konieczne jest zgłoszenie się i złożenie odpowiedniego oświadczenia. Nie powinno się zwlekać z zgłoszeniem szkody. Masz na to 3 lata, jednak im dłużej będziesz czekać, tym dłużej trwać będzie proces wypłaty odszkodowania. W przypadku dochodzenia odszkodowań z OC sprawcy, ważne jest złożenie oświadczenia przez sprawcę kolizji. W zależności od wybranej formy zgłoszenia do ubezpieczyciela, należy dołączyć odpowiednie dokumenty oraz zdjęcia szkody. Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę bezspornej kwoty odszkodowania od daty zgłoszenia. W razie potrzeby, można się odwołać od tej kwoty. Należy jednak pamiętać o złożeniu dyspozycji wypłaty odszkodowania, która określi numer konta, na które ma zostać przelana należność.

Świdnica

MOŻESZ SPRZEDAĆ SWOJĄ SZKODĘ

Jak działa odkupienie odszkodowania?

Istnieje możliwość uzyskania wysokiego odszkodowania oraz pozbycia się uciążliwych formalności. W tym celu można skorzystać z usługi odkupu odszkodowania, która jest dostępna również w Świdnicy. Jak to działa? Poprzez umowę cesji wierzytelności. Zgodnie z nią, dotychczasowy właściciel odsyła swoje prawa do innej osoby - cesjonariusza, który staje się pełnoprawnym właścicielem wierzytelności, będącej przedmiotem umowy. Na rynku istnieją firmy, które zajmują się dochodzeniem roszczeń związanych z wypadkiem. Jeśli skontaktujesz się z nimi, otrzymasz propozycję finansową. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści. Po pierwsze - pieniądze są wypłacane bardzo szybko. Niektóre firmy gwarantują przelew w ciągu 48 godzin od załatwienia formalności. Po drugie - nie ma konieczności ponoszenia kosztów sądowych ani prowadzenia długiej i uciążliwej rozprawy. Po trzecie - oszczędność czasu. Nie musisz przeżywać stresującej sytuacji dłużej niż jest to konieczne. Jeśli zainteresowało Cię to rozwiązanie, wypełnij formularz na naszej stronie internetowej, a dowiesz się, jaką sumę możemy Ci zaproponować. Wycena szkody przez naszego wykwalifikowanego rzeczoznawcę jest całkowicie darmowa, więc nie narażasz się na żadne ryzyko, a możesz tylko zyskać. W żadnym momencie nie będziesz proszony o dokonanie żadnych płatności.

Świdnica