Wschowa

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Odszkodowania Wschowa – jak uzyskać dopłatę, gdzie się zgłosić, potrzebne dokumenty

Możesz bezpłatnie zweryfikować kosztorys i w przypadku wykrycia zaniżeń otrzymasz dopłatę do zaniżonego odszkodowania.

Wschowa

CENNA WIEDZA

Odszkodowania Wschowa – co trzeba wiedzieć?

Zdobycie odszkodowania nie jest skomplikowanym zadaniem. Jeśli doznałeś lub doznałaś szkody w wyniku wypadku drogowego, przysługuje Ci odszkodowanie wypłacone z polisy OC sprawcy. Wysokie sumy odszkodowań za wypadki w Wschowie są przyznawane m.in. za uszczerbek na zdrowiu, obrażenia ciała oraz pokrycie kosztów leczenia. Co często jest pomijane przez osoby starające się o odszkodowanie za wypadek drogowy? Najważniejszą sprawą jest to, że żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci odszkodowania bez uprzedniej interwencji. Konieczne jest podjęcie odpowiednich działań, które znajdziesz opisane w niniejszym artykule. Bywa również, że uzyskane odszkodowanie nie jest satysfakcjonujące - w takiej sytuacji należy starać się o dodatkową wypłatę. Istnieje duża szansa, że otrzymałeś/aś zaniżoną kwotę. Pamiętaj, że masz prawo do otrzymania niepodważalnej sumy, która nie może być pomniejszona, a jedynie zwiększona. W dochodzeniu odszkodowania w Wschowie nie potrzebujesz pomocy kancelarii prawnej, radcy prawnego czy drogich porad. Wystarczą informacje dostępne na stronie ps.org.pl.

Wschowa

WARTO TO PAMIĘTAĆ

Dochodzenie odszkodowań Wschowa – o tym pamiętaj na miejscu zdarzenia

Po doznaniu szkody w wyniku wypadku lub kolizji należy otrzymać należyte zadośćuczynienie. Ubezpieczenie OC sprawcy powinno pokryć koszty leczenia i uszkodzenia mienia. Proces dochodzenia odszkodowania rozpoczyna się na miejscu zdarzenia. Jeśli upewnisz się, że nikt nie ucierpiał i nie wymaga natychmiastowej pomocy, możesz przystąpić do wyjaśniania przyczyn wypadku drogowego. Aby otrzymać odszkodowanie, potrzebny jest protokół z miejsca zdarzenia. Należy również sporządzić oświadczenie sprawcy kolizji, które jest niezbędne do procesu ubiegania się o zadośćuczynienie. Jest ono wymagane przy składaniu ostatecznego wniosku. W oświadczeniu powinny znaleźć się podstawowe informacje, takie jak dane uczestników zdarzenia (imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, PESEL, numer dowodu osobistego i prawa jazdy), określenie kto jest sprawcą wypadku, a kto został poszkodowany, numer ubezpieczenia OC sprawcy wypadku oraz dane właścicieli pojazdów. W przypadku procesu dochodzenia odszkodowania, ważne są również zdjęcia pojazdu po kolizji. Najczęściej na ich podstawie sporządzany jest kosztorys przez rzeczoznawcę z firmy ubezpieczeniowej, co ma wpływ na wysokość odszkodowania. Ważne jest, aby zadbać o dokładną dokumentację, ponieważ jest to w Twoim interesie.

Wschowa

JAK ZGŁOSIĆ SZKODĘ?

Odszkodowanie komunikacyjne w Wschowie – jak zgłosić się do ubezpieczyciela

Wypadek w Wschowie nie oznacza konieczności załatwienia wszystkich formalności związanych z ubezpieczeniem w tym miejscu. W dzisiejszych czasach coraz mniej jest stacjonarnych placówek ubezpieczycieli, dlatego istnieje kilka innych możliwości zgłoszenia szkody po kolizji drogowej. Możesz to zrobić w biurze ubezpieczyciela sprawcy (niekoniecznie w Wschowie, ale w dowolnym oddziale). Dokumenty można również przesłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną. Inną opcją jest zgłoszenie szkody poprzez infolinię ubezpieczyciela sprawcy. Najbardziej wygodnym sposobem jest skorzystanie z formularza dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela, jeśli jest taka możliwość.

Wschowa

MOŻESZ OTRZYMAĆ DOPŁATĘ

Uzyskanie odszkodowania w Wschowie. Komu należy się dopłata do wypłaty odszkodowania?

Jeśli kwota przelewana przez zakład ubezpieczeń na Twoje konto nie jest wystarczająca, istnieje możliwość uzyskania wyższego odszkodowania dzięki naszej pomocy prawnej. Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że często zakłady ubezpieczeń zaniżają należne odszkodowania. Lista osób uprawnionych do dopłaty jest długa, a podstawą do złożenia odwołania jest niezadowolenie z wysokości odszkodowania. Ważne jest nie zgadzanie się na proponowane przez ubezpieczyciela ugody, gdyż może to pozbawić nas szans na dodatkowe pieniądze. Jeśli minęło mniej niż 3 lata od decyzji ubezpieczyciela i w kosztorysie wystąpiły błędy, istnieje duża szansa na uzyskanie dopłaty do odszkodowania. W takim przypadku możemy postąpić na trzy sposoby: samodzielnie analizować regulaminy firm ubezpieczeniowych (z niską gwarancją sukcesu), skorzystać z pomocy radcy prawnego (za opłatą za każdą godzinę pracy), lub skorzystać z naszego bezpłatnego formularza na stronie internetowej. Przeprowadzimy analizę i skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować o możliwości uzyskania dopłaty oraz wysokości środków, na jakie możesz liczyć. Nie ponosisz żadnego ryzyka, więc warto skorzystać z naszej pomocy.

Wschowa

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Wypadek samochodowy odszkodowanie. Jakie otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy w Wschowie

Najczęstszą sprawą związaną z dochodzeniem odszkodowań jest odzyskiwanie ich z OC sprawcy. Aby otrzymać należne pieniądze, konieczne jest zgłoszenie szkody. Nie powinno się zwlekać z tym zgłoszeniem. Choć masz na to trzy lata, im szybciej zgłosisz szkodę, tym krócej będziesz czekać na wypłatę odszkodowania. Wcześniej w tym artykule dowiedziałeś się, że przy dochodzeniu odszkodowań z OC sprawcy niezbędne będzie złożenie oświadczenia przez sprawcę kolizji. Niezależnie od wybranego sposobu zgłoszenia, ważne jest załączenie odpowiednich dokumentów oraz zdjęć szkody. Ubezpieczyciel ma 30 dni od daty zgłoszenia na wypłatę ustalonej kwoty odszkodowania, na którą masz jeszcze prawo się odwołać. Warto pamiętać o złożeniu dyspozycji wypłaty, która zobowiązuje firmę do przelania środków na wskazane konto.

Wschowa

MOŻESZ SPRZEDAĆ SWOJĄ SZKODĘ

Jak działa odkupienie odszkodowania?

Istnieje możliwość, aby otrzymać wysokie odszkodowanie i jednocześnie uniknąć uciążliwych formalności. Chodzi o odkupienie odszkodowania, które jest dostępne również w Wschowie. Jak to działa? Poprzez umowę cesji wierzytelności, w której dotychczasowy właściciel przekazuje swoje prawa do wierzytelności innemu podmiotowi - cesjonariuszowi, który staje się pełnoprawnym właścicielem odszkodowania. Na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w dochodzeniu roszczeń związanych z szkodami. Jeśli skorzystasz z ich usług, otrzymasz propozycję finansową. Taka opcja ma wiele zalet. Po pierwsze, pieniądze są wypłacane szybko, w niektórych przypadkach nawet w ciągu 48 godzin od załatwienia formalności. Po drugie, nie ma konieczności ponoszenia kosztów związanych z procesem sądowym. Po trzecie, oszczędzasz swój czas i unikasz stresującej rozprawy sądowej. Jeśli zainteresowała Cię ta opcja, wypełnij formularz na naszej stronie internetowej, aby poznać kwotę, którą możemy Ci zaoferować. Wycena szkody przez naszego specjalistę jest darmowa, więc nie narażasz się na żadne ryzyko, a masz szansę na zysk. W żadnym momencie nie będziemy prosić Cię o dokonanie płatności.

Wschowa