Piastów

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Odszkodowania Piastów – jak uzyskać dopłatę, gdzie się zgłosić, potrzebne dokumenty

Możesz bezpłatnie zweryfikować kosztorys i w przypadku wykrycia zaniżeń otrzymasz dopłatę do zaniżonego odszkodowania.

Piastów

CENNA WIEDZA

Odszkodowania Piastów – co trzeba wiedzieć?

Uzyskanie zadośćuczynienia nie jest trudne, mimo co niektórzy mogą przypuszczać. W przypadku, gdy doznasz szkód wskutek wypadku drogowego, przysługuje Ci odszkodowanie z polisy OC sprawcy. W Piastowie, odszkodowania powypadkowe są przyznawane między innymi za uszczerbek na zdrowiu, obrażenia ciała oraz pokrycie kosztów leczenia. Najczęściej osoby starające się o odszkodowanie komunikacyjne nie pamiętają, że żaden zakład ubezpieczeń nie wypłaci zadośćuczynienia automatycznie. Konieczne jest podjęcie odpowiednich działań, o których więcej możesz przeczytać w tym tekście. W niektórych przypadkach może się okazać, że otrzymana kwota odszkodowania jest niewystarczająca - w takiej sytuacji warto ubiegać się o dopłatę. Istnieje duża szansa, że pierwotna kwota została zaniżona. Pamiętaj, żeby nie zgodzić się na ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym, jeśli nie jesteś zadowolony z otrzymanej kwoty. Masz prawo do otrzymania sprawiedliwej sumy, która może być tylko zwiększona, a nie zmniejszona. Nie musisz korzystać z usług kancelarii prawnej, radców prawnych czy drogich porad, aby dochodzić swojego odszkodowania w Piastowie. Wystarczy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie ps.org.pl.

Piastów

WARTO TO PAMIĘTAĆ

Dochodzenie odszkodowań Piastów – o tym pamiętaj na miejscu zdarzenia

W przypadku poniesienia szkody w wyniku wypadku lub kolizji, należy oczekiwać należytego odszkodowania. Wszelkie wydatki związane z leczeniem czy uszkodzeniem mienia powinny zostać pokryte przez ubezpieczenie OC sprawcy zdarzenia. Procedura dochodzenia odszkodowania rozpoczyna się od momentu zdarzenia. Po upewnieniu się, że nikt nie odniósł obrażeń lub nie wymaga pomocy medycznej, należy przystąpić do wyjaśniania okoliczności wypadku drogowego. Aby otrzymać odszkodowanie komunikacyjne, niezbędny jest dokument z miejsca zdarzenia. Konieczne jest także sporządzenie oświadczenia przez sprawcę kolizji, które jest ważne w procesie dochodzenia odszkodowania. Będzie ono wymagane przy składaniu ostatecznego wniosku. W oświadczeniu należy podać najważniejsze informacje, takie jak: dane uczestników zdarzenia (imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, PESEL, numer dowodu osobistego i prawa jazdy), wskazanie winnego wypadku oraz poszkodowanego, numer polisy OC sprawcy oraz dane właścicieli pojazdów. W celu dochodzenia odszkodowania, istotne są również zdjęcia pojazdu po kolizji. Zazwyczaj na ich podstawie rzeczoznawca firmy ubezpieczeniowej przygotowuje kosztorys, który wpływa na wysokość odszkodowania. Zadbaj o wykonanie precyzyjnej dokumentacji, ponieważ jest to w Twoim interesie.

Piastów

JAK ZGŁOSIĆ SZKODĘ?

Odszkodowanie komunikacyjne w Piastowie – jak zgłosić się do ubezpieczyciela

Warto pamiętać, że miejsce, w którym miało miejsce zdarzenie w Piastowie, nie musi być jedynym miejscem, w którym należy dopełnić wszystkie formalności związane z zakładami ubezpieczeniowymi. Zwłaszcza teraz, gdy coraz mniej jest placówek stacjonarnych ubezpieczycieli. Jeśli chcesz ubiegać się o odszkodowanie po wypadku, masz do wyboru cztery opcje zgłoszenia szkody z powodu kolizji drogowej. Możesz to zrobić w placówce stacjonarnej firmy ubezpieczeniowej sprawcy (niekoniecznie w Piastowie, ale w dowolnym oddziale). Dokumenty można również dostarczyć za pośrednictwem tradycyjnej lub elektronicznej poczty. Inną możliwością jest zgłoszenie szkody na infolinii ubezpieczyciela sprawcy. Jeśli jest to możliwe, najlepszą metodą jest skorzystanie z formularza dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela.

Piastów

MOŻESZ OTRZYMAĆ DOPŁATĘ

Uzyskanie odszkodowania w Piastowie. Komu należy się dopłata do wypłaty odszkodowania?

Jeśli kwota, którą otrzymałeś od zakładu ubezpieczeń nie jest dla Ciebie zadowalająca, nie musisz się z tym godzić. Nadal masz możliwość otrzymania wysokiego odszkodowania dzięki naszej pomocy prawnej. W większości przypadków zakłady ubezpieczeń nie wypłacają należnego odszkodowania, dlatego korzystając z naszego doświadczenia, możesz otrzymać dodatkowe pieniądze. Wiele osób ma prawo do ubiegania się o dopłatę, a warunkiem jest niezadowolenie z wysokości odszkodowania. Ważne jest, aby nie przyjmować proponowanej przez ubezpieczyciela ugody, gdyż wówczas tracimy szansę na dopłatę. Jeśli od decyzji ubezpieczyciela nie minęły trzy lata i w kosztorysie występują błędy, możesz skorzystać z trzech opcji. Możesz samodzielnie analizować regulaminy firm ubezpieczeniowych, ale nie ma gwarancji sukcesu. Możesz też skorzystać z pomocy radcy prawnego, jednak wiąże się to z kosztami. Najlepszą i bezpłatną opcją jest skorzystanie z formularza na naszej stronie. Przeanalizujemy Twoją sprawę i skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować o możliwości uzyskania dopłaty i wysokości odszkodowania. Nie ryzykujesz niczym, dlatego warto skorzystać z naszej pomocy.

Piastów

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Wypadek samochodowy odszkodowanie. Jakie otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy w Piastowie

Najczęstszym przypadkiem dochodzenia odszkodowań jest odzyskiwanie pieniędzy z OC sprawcy. Aby otrzymać należne środki, konieczne jest zgłoszenie szkody. Zaleca się nie zwlekać z tym działaniem, choć czas na złożenie zgłoszenia wynosi aż 3 lata. Im później jednak to zrobimy, tym dłużej będziemy musieli czekać na wypłatę odszkodowania. W przypadku dochodzenia odszkodowań z OC sprawcy, konieczne jest dostarczenie oświadczenia od niego o kolizji. Ważne jest także, aby w zależności od wybranego sposobu zgłoszenia do ubezpieczyciela, załączyć odpowiednie dokumenty oraz zdjęcia szkody. Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę bezspornej kwoty odszkodowania od dnia zgłoszenia, jednakże wciąż mamy prawo do odwołania się od tej decyzji. W przypadku otrzymania odszkodowania, musimy złożyć dyspozycję wypłaty, w której wskażemy numer konta, na które chcemy otrzymać środki.

Piastów

MOŻESZ SPRZEDAĆ SWOJĄ SZKODĘ

Jak działa odkupienie odszkodowania?

Istnieje możliwość uzyskania wysokiego odszkodowania oraz uniknięcia uciążliwych formalności. Mowa tu o możliwości odkupienia odszkodowania, co jest również możliwe w Piastowie. W jaki sposób to działa? Poprzez umowę cesji wierzytelności, gdzie dotychczasowy właściciel przekazuje swoje prawa do odszkodowania innej osobie - cesjonariuszowi, który staje się właścicielem pełnych praw do odszkodowania, będącego przedmiotem umowy.Na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w dochodzeniu roszczeń sądowych związanych z szkodami. Jeśli skorzystasz z ich usług, otrzymasz propozycję finansową. Taka opcja niesie ze sobą kilka zalet. Po pierwsze, pieniądze są wypłacane błyskawicznie, niektóre firmy zapewniają przelew w ciągu 48 godzin od załatwienia wszystkich formalności. Po drugie, unikasz kosztów prawnych oraz długotrwałego i uciążliwego procesu sądowego. Po trzecie, oszczędzasz swój czas, ponieważ nie musisz przeżywać stresującego procesu dochodzenia swoich roszczeń.Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, wypełnij formularz dostępny na naszej stronie i dowiedz się, jaką kwotę możemy Ci zaoferować. Wycena szkody przez naszego doświadczonego rzeczoznawcę jest całkowicie bezpłatna, więc nie ryzykujesz niczego, a jedynie możesz zyskać. W żadnym momencie nie będziemy wymagać od Ciebie żadnych opłat.

Piastów