Gliwice

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Odszkodowania Gliwice – jak uzyskać dopłatę, gdzie się zgłosić, potrzebne dokumenty

Możesz bezpłatnie zweryfikować kosztorys i w przypadku wykrycia zaniżeń otrzymasz dopłatę do zaniżonego odszkodowania.

Gliwice

CENNA WIEDZA

Odszkodowania Gliwice – co trzeba wiedzieć?

Jeśli uległeś lub uległaś wypadkowi drogowemu, nie musisz przejmować się trudnym procesem uzyskania odszkodowania. Zgodnie z przepisami, osoby poszkodowane w takich sytuacjach mają prawo do odszkodowania z polisy OC sprawcy. W Gliwicach, wysokie odszkodowania są przyznawane m.in. za uszczerbek na zdrowiu, obrażenia ciała oraz pokrycie kosztów leczenia. Niestety, wiele osób nie pamięta o ważnej kwestii, mianowicie o tym, że żaden zakład ubezpieczeń nie wypłaci odszkodowania automatycznie. Konieczne jest podjęcie działań, o których przeczytasz w poniższym artykule. W niektórych przypadkach może okazać się, że otrzymana kwota odszkodowania jest zaniżona. W takiej sytuacji, warto ubiegać się o dopłatę. Pamiętaj, że masz prawo do wyższego odszkodowania, więc nie powinieneś/ powinnaś godzić się na ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym. Nie musisz również korzystać z usług kancelarii prawnych czy radców prawnych, aby dochodzić swoich praw. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie ps.org.pl.

Gliwice

WARTO TO PAMIĘTAĆ

Dochodzenie odszkodowań Gliwice – o tym pamiętaj na miejscu zdarzenia

Po wystąpieniu uszczerbku na zdrowiu lub szkód materialnych w wyniku wypadku lub kolizji, przysługuje nam należne odszkodowanie. Ubezpieczenie OC sprawcy wypadku powinno pokryć wszelkie wydatki związane z leczeniem lub naprawą uszkodzonego mienia. Proces dochodzenia odszkodowania należy rozpocząć od zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Po upewnieniu się, że nikt nie potrzebuje pomocy medycznej, należy przystąpić do ustalania przebiegu wypadku drogowego. Aby otrzymać odszkodowanie, wymagany jest dokument zebranej na miejscu zdarzenia dokumentacji. Należy także sporządzić oświadczenie sprawcy kolizji, które jest niezbędne przy rozpatrywaniu roszczeń. Będzie to konieczne podczas składania finalnego wniosku. W oświadczeniu muszą znaleźć się podstawowe informacje, takie jak: dane uczestników zdarzenia (imię, nazwisko, adres, numer telefonu, PESEL, numer dowodu osobistego i prawa jazdy), ustalenie roli sprawcy i poszkodowanego, numer polisy OC sprawcy oraz dane właścicieli pojazdów. Zdjęcia uszkodzonego samochodu są niezbędne w procesie dochodzenia odszkodowania. Na ich podstawie rzeczoznawca firmy ubezpieczeniowej sporządza kosztorys, który wpływa na wysokość wypłacanego odszkodowania. Dlatego ważne jest, by zadbać o dokładną dokumentację.

Gliwice

JAK ZGŁOSIĆ SZKODĘ?

Odszkodowanie komunikacyjne w Gliwicach – jak zgłosić się do ubezpieczyciela

Warto pamiętać, że choć wypadek miał miejsce w Gliwicach, nie oznacza to, że wszelkie formalności związane z zakładami ubezpieczeń muszą być załatwione właśnie w tym miejscu. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach można spodziewać się coraz mniejszej ilości placówek stacjonarnych ubezpieczycieli. W przypadku ubiegania się o odszkodowanie po wypadku drogowym, istnieją cztery możliwości zgłoszenia szkody. Możliwe jest zrobienie tego w siedzibie firmy ubezpieczeniowej sprawcy (w dowolnym oddziale, niekoniecznie w Gliwicach). Dokumenty można również przesłać tradycyjną pocztą lub za pomocą poczty elektronicznej. Szkodę można również zgłosić przez infolinię ubezpieczyciela sprawcy. Najbardziej wygodną opcją wydaje się skorzystanie z formularza dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela, jeśli taka możliwość istnieje.

Gliwice

MOŻESZ OTRZYMAĆ DOPŁATĘ

Uzyskanie odszkodowania w Gliwicach. Komu należy się dopłata do wypłaty odszkodowania?

Jeśli nie jesteś zadowolony z kwoty, którą otrzymałeś od ubezpieczyciela na swoje konto, nie martw się - wciąż masz szansę na wyższe odszkodowanie. Nasza firma może Ci w tym pomóc, dzięki naszej pomocy prawnej możesz otrzymać dodatkowe pieniądze od zakładu ubezpieczeń. W większości przypadków kwota odszkodowania jest zaniżona, dlatego warto skorzystać z naszego doświadczenia i spróbować wywalczyć więcej. Wśród osób, które mogą ubiegać się o dopłatę, jest wiele osób. Wystarczy, że nie jesteś zadowolony z otrzymanej kwoty i złożysz odwołanie. W takiej sytuacji nie zgadzaj się na proponowaną ugodę od ubezpieczyciela, ponieważ wtedy tracisz szansę na dodatkowe pieniądze. Jeśli od decyzji ubezpieczyciela nie minęły 3 lata i w kosztorysie są błędy, możesz starać się o dopłatę. W takim przypadku masz trzy możliwości postępowania: możesz samodzielnie analizować regulaminy firm ubezpieczeniowych, ale nie ma gwarancji sukcesu, możesz skorzystać z pomocy radcy prawnego, ale musisz liczyć się z kosztami, lub możesz skorzystać z naszego formularza na stronie internetowej. My przeanalizujemy Twoją sytuację i skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię o możliwości uzyskania dopłaty oraz o środkach, na które możesz liczyć. Nie ryzykujesz niczym, więc warto skorzystać z naszej pomocy.

Gliwice

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Wypadek samochodowy odszkodowanie. Jakie otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy w Gliwicach

Najczęstszym przypadkiem dochodzenia odszkodowań jest odzyskiwanie pieniędzy z ubezpieczenia OC sprawcy. Warto pamiętać, że otrzymanie odszkodowania jest możliwe tylko po zgłoszeniu szkody. Nie należy zwlekać z tym zgłoszeniem. Masz na to trzy lata, ale im dłużej zwlekasz, tym dłużej będziesz musiał czekać na odszkodowanie. Zgodnie z tym tekstem, aby odzyskać odszkodowanie z OC sprawcy, konieczne jest przedstawienie oświadczenia od sprawcy kolizji. W zależności od wybranego sposobu zgłoszenia do ubezpieczyciela, ważne jest dołączenie odpowiednich dokumentów i zdjęć szkody. Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę bezspornej kwoty odszkodowania od daty zgłoszenia, na którą można się jeszcze odwołać. W celu otrzymania odszkodowania, konieczne jest złożenie dyspozycji wypłaty, w której należy podać numer konta, na które zostanie przelana kwota.

Gliwice

MOŻESZ SPRZEDAĆ SWOJĄ SZKODĘ

Jak działa odkupienie odszkodowania?

Istnieje możliwość skorzystania z oferty otrzymania wysokiego odszkodowania oraz pozbycia się kłopotów związanych z formalnościami. Jest to możliwe również w Gliwicach poprzez odkupienie odszkodowania. Jak to działa? Za pomocą umowy cesji wierzytelności, w której dotychczasowy właściciel przekazuje swoje prawa do wierzytelności na rzecz cesjonariusza, który staje się pełnoprawnym właścicielem. Na rynku istnieją firmy, które podejmują się prowadzenia postępowania sądowego w celu dochodzenia roszczeń związanych z szkodą. Jeśli skorzystasz z ich usług, otrzymasz propozycję finansową. Taki sposób rozwiązania sprawy ma wiele korzyści. Po pierwsze, pieniądze są wypłacane szybko, nawet w ciągu 48 godzin od załatwienia formalności. Po drugie, nie ma konieczności ponoszenia kosztów prawnych ani prowadzenia długiego i uciążliwego procesu sądowego. Po trzecie, oszczędzasz swój czas i nie musisz przeżywać stresujących sytuacji związanych ze szkodą. Jeśli wydaje Ci się to dobrym rozwiązaniem, możesz wypełnić formularz na naszej stronie internetowej i dowiedzieć się, jaką kwotę możemy Ci zaproponować. Wycena szkody przez naszego doświadczonego rzeczoznawcę jest darmowa, więc nie ryzykujesz niczego, a masz szansę tylko zyskać. W żadnym momencie nie będziemy żądać od Ciebie żadnych płatności.

Gliwice