Tychy

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Odszkodowania Tychy – jak uzyskać dopłatę, gdzie się zgłosić, potrzebne dokumenty

Możesz bezpłatnie zweryfikować kosztorys i w przypadku wykrycia zaniżeń otrzymasz dopłatę do zaniżonego odszkodowania.

Tychy

CENNA WIEDZA

Odszkodowania Tychy – co trzeba wiedzieć?

Uzyskanie należnego odszkodowania nie jest zadaniem trudnym. Jeśli doznałeś lub doznałaś szkody w wyniku wypadku drogowego, masz prawo do odszkodowania wypłaconego z polisy OC sprawcy. W Tychach, wysokie sumy odszkodowań za wypadki są przyznawane m.in. za straty zdrowotne, obrażenia ciała oraz pokrycie kosztów leczenia. Czego często nie pamiętają osoby starające się o odszkodowanie za wypadek drogowy? Należy pamiętać, że żadne ubezpieczenie nie wypłaci odszkodowania automatycznie. Konieczne jest podjęcie pewnych działań, o których możesz przeczytać w niniejszym artykule. W przypadku niezadowalającej sumy odszkodowania, warto ubiegać się o dodatkową dopłatę. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymana kwota jest zaniżona. Pamiętaj, że masz prawo do otrzymania należnej sumy, która nie może zostać zmniejszona, a jedynie zwiększona. Nie jest konieczne korzystanie z usług kancelarii prawnych, pomocy radców prawnych czy drogich porad w dochodzeniu odszkodowania w Tychach. Wystarczą Ci informacje dostępne na stronie ps.org.pl.

Tychy

WARTO TO PAMIĘTAĆ

Dochodzenie odszkodowań Tychy – o tym pamiętaj na miejscu zdarzenia

W przypadku doznania szkody w wyniku wypadku lub zderzenia, należy uzyskać należne odszkodowanie. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej sprawcy wypadku powinno pokryć wydatki na leczenie lub naprawę uszkodzonego mienia. Proces uzyskiwania odszkodowania rozpoczyna się od momentu zdarzenia. Po sprawdzeniu, czy nie ma rannych lub osób wymagających pomocy, należy przystąpić do wyjaśniania przyczyn wypadku drogowego. Aby otrzymać odszkodowanie z tytułu wypadku komunikacyjnego, konieczny jest dokument z miejsca zdarzenia. Niezbędne jest również sporządzenie oświadczenia przez sprawcę kolizji, które będzie niezbędne w procesie dochodzenia odszkodowania. To oświadczenie będzie potrzebne przy składaniu ostatecznego wniosku. W dokumencie muszą zostać podane istotne informacje, takie jak dane uczestników zdarzenia (imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, PESEL, numer dowodu osobistego i prawo jazdy), wskazanie kto jest sprawcą wypadku, a kto poszkodowanym, numer polisy OC sprawcy oraz informacje o właścicielach pojazdów. W przypadku rozpatrywania sprawy o odszkodowanie, niezbędne będą również zdjęcia uszkodzonego pojazdu. W większości przypadków na ich podstawie rzeczoznawca ubezpieczeniowy przygotowuje kosztorys, który wpływa na wysokość odszkodowania. Ważne jest, aby zadbać o dokładną dokumentację, ponieważ jest to w naszym interesie.

Tychy

JAK ZGŁOSIĆ SZKODĘ?

Odszkodowanie komunikacyjne w Tychach – jak zgłosić się do ubezpieczyciela

Warto pamiętać, że choć wypadek miał miejsce w Tychach, nie musisz koniecznie załatwiać wszystkich formalności związanych z ubezpieczeniem w tym samym miejscu. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy liczba punktów stacjonarnych ubezpieczycieli jest coraz mniejsza. Jeśli chodzi o ubieganie się o odszkodowanie po wypadku, masz do wyboru cztery możliwości zgłoszenia szkody po kolizji drogowej. Możesz to zrobić w siedzibie firmy ubezpieczeniowej sprawcy (w dowolnym oddziale, niekoniecznie w Tychach). Dokumenty można również wysłać pocztą - tradycyjną lub elektroniczną. Szkodę można zgłosić także za pomocą infolinii ubezpieczyciela sprawcy. Najwygodniejszą opcją wydaje się być skorzystanie z formularza dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela, jeśli tylko jest to możliwe.

Tychy

MOŻESZ OTRZYMAĆ DOPŁATĘ

Uzyskanie odszkodowania w Tychach. Komu należy się dopłata do wypłaty odszkodowania?

Jeśli kwota, którą ubezpieczyciel przelał na Twoje konto nie jest wystarczająca, istnieje nadal możliwość uzyskania wyższego odszkodowania. Dzięki wsparciu naszych prawników możesz otrzymać dodatkowe środki z tytułu odszkodowania. W większości przypadków zakłady ubezpieczeń zaniżają wysokość należnego odszkodowania, jednak nasze doświadczenie pokazuje, że nawet niewielkie działania mogą przynieść dodatkowe pieniądze. Lista osób, które mogą ubiegać się o dopłatę, jest długa. Wystarczy mieć niezadowolenie z wysokości otrzymanego odszkodowania, aby złożyć odwołanie. Kluczowe jest niezgadzanie się na propozycję ugody ze strony ubezpieczyciela. Jeśli podpiszesz umowę lub wyrazisz zgodę w rozmowie telefonicznej, stracisz szansę na dodatkowe środki. Jeśli minęło mniej niż 3 lata od decyzji ubezpieczyciela, a w kosztorysie są błędy, istnieje duże prawdopodobieństwo otrzymania dopłaty. W takim przypadku masz trzy opcje: samodzielne zajęcie się sprawą, co może zająć dużo czasu i nie dać gwarancji sukcesu, skorzystanie z pomocy radcy prawnego, co będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami, lub skorzystanie z darmowego formularza na naszej stronie internetowej. Po dokonaniu analizy skontaktujemy się z Tobą i przekażemy informacje o możliwej dopłacie oraz środkach, na które możesz liczyć. Nie ryzykujesz niczym, więc warto skorzystać z naszej pomocy.

Tychy

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Wypadek samochodowy odszkodowanie. Jakie otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy w Tychach

Najczęstszym przypadkiem dochodzenia odszkodowań jest odzyskiwanie pieniędzy z ubezpieczenia sprawcy. Aby otrzymać należne środki, musisz zgłosić szkodę i wskazać swoje konto, na które zostaną przelane pieniądze. Nie zwlekaj z zgłoszeniem szkody, masz na to 3 lata, ale im dłużej odkładasz, tym dłużej będziesz czekać na odszkodowanie. W przypadku dochodzenia odszkodowań z ubezpieczenia sprawcy, konieczne będzie przedstawienie oświadczenia od niego. W zależności od wybranego sposobu zgłoszenia szkody, pamiętaj o dołączeniu odpowiednich dokumentów oraz zdjęć. Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę bezspornej kwoty odszkodowania, na którą możesz się odwołać. Ważne jest również złożenie dyspozycji wypłaty, która zobowiąże firmę do przelania środków na wskazane konto.

Tychy

MOŻESZ SPRZEDAĆ SWOJĄ SZKODĘ

Jak działa odkupienie odszkodowania?

Istnieje możliwość uzyskania wysokiego odszkodowania oraz uniknięcia uciążliwości związanych z formalnościami. Chodzi tu o wykupienie odszkodowania, co jest również możliwe w Tychach.Jak to działa? Poprzez umowę cesji wierzytelności. Zgodnie z tą umową, dotychczasowy właściciel wierzytelności przekazuje swoje prawa do innej osobie - cesjonariuszowi, który staje się właścicielem całości odszkodowania.Na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w dochodzeniu roszczeń związanych z szkodami. Jeśli skontaktujesz się z nimi, otrzymasz propozycję finansową.Takie rozwiązanie ma wiele zalet.Po pierwsze - środki finansowe są wypłacane bardzo szybko. Niektóre firmy gwarantują przelew w ciągu 48 godzin od załatwienia wszystkich formalności.Po drugie - brak kosztów prawnych oraz konieczności długiego i uciążliwego procesu sądowego.Po trzecie - oszczędność czasu. Nie musisz już przeżywać stresujących sytuacji.Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i dowiedz się, jaką kwotę możemy Ci zaoferować. Nasz wykwalifikowany rzeczoznawca bezpłatnie oszacuje wartość szkody, więc nie narażasz się na żadne ryzyko, a masz szansę na zysk. W żadnym momencie nie będziemy prosić o jakiekolwiek płatności.

Tychy