Pszczyna

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Odszkodowania Pszczyna – jak uzyskać dopłatę, gdzie się zgłosić, potrzebne dokumenty

Możesz bezpłatnie zweryfikować kosztorys i w przypadku wykrycia zaniżeń otrzymasz dopłatę do zaniżonego odszkodowania.

Pszczyna

CENNA WIEDZA

Odszkodowania Pszczyna – co trzeba wiedzieć?

Uzyskanie rekompensaty nie jest skomplikowane. W przypadku, gdy doznałeś lub doznałaś szkody w wyniku wypadku drogowego, masz prawo otrzymać odszkodowanie z polisy OC sprawcy. W Pszczynie wysokie sumy odszkodowań są przyznawane między innymi za uszkodzenia ciała, utratę zdrowia oraz poniesione koszty leczenia. Co często jest pomijane przez osoby starające się o odszkodowanie z tytułu wypadku drogowego? Najważniejszym aspektem jest to, że żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci odszkodowania automatycznie. Konieczne jest podjęcie określonych działań, o których więcej przeczytasz w niniejszym artykule. Może się zdarzyć, że ostateczna kwota odszkodowania nie będzie zadowalająca - w takim przypadku należy ubiegać się o dodatkową dopłatę. Istnieje prawdopodobieństwo, że na twoje konto została przelana zaniżona suma. W żadnym wypadku nie powinieneś/z powinnaś godzić się na ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym, ponieważ masz prawo do otrzymania niezmniejszonej, a jedynie zwiększonej kwoty. W procesie ubiegania się o odszkodowanie w Pszczynie nie jest wymagane korzystanie z usług kancelarii prawnej, pomocy radców prawnych czy drogich porad. Wystarczą informacje dostępne na stronie ps.org.pl.

Pszczyna

WARTO TO PAMIĘTAĆ

Dochodzenie odszkodowań Pszczyna – o tym pamiętaj na miejscu zdarzenia

W przypadku doznania krzywdy w wyniku wypadku lub kolizji, przysługuje nam odpowiednie odszkodowanie. Ubezpieczenie OC sprawcy zdarzenia powinno pokryć wydatki związane z leczeniem oraz uszkodzeniem mienia. Proces uzyskiwania odszkodowania rozpoczyna się już na miejscu wypadku. Po upewnieniu się, że nikt nie został ranny lub nie potrzebuje pomocy medycznej, można przystąpić do wyjaśniania przyczyn zdarzenia drogowego. Aby otrzymać należne odszkodowanie, niezbędny jest dokument ze zdarzenia. Konieczne jest także przygotowanie oświadczenia przez sprawcę kolizji, które jest istotne w procesie dochodzenia odszkodowania. Będzie ono wymagane przy składaniu końcowego wniosku. W oświadczeniu muszą znaleźć się najważniejsze informacje, takie jak: dane uczestników zdarzenia (imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, PESEL, numer dowodu osobistego i prawa jazdy), określenie kto jest sprawcą wypadku, a kto został poszkodowany, numer ubezpieczenia OC sprawcy oraz dane właścicieli pojazdów. W przypadku dochodzenia odszkodowania, ważne są również zdjęcia uszkodzonego pojazdu. W większości sytuacji to na ich podstawie rzeczoznawca firmy ubezpieczeniowej przygotowuje kosztorys, który wpływa na wysokość odszkodowania. Bardzo istotne jest zadbanie o dokładną dokumentację, ponieważ wpływa to na nasze własne interesy.

Pszczyna

JAK ZGŁOSIĆ SZKODĘ?

Odszkodowanie komunikacyjne w Pszczynie – jak zgłosić się do ubezpieczyciela

Nie należy zakładać, że wszystkie formalności związane z wypadkiem w Pszczynie muszą być załatwione w tym samym miejscu. Zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach coraz mniej jest punktów stacjonarnych, w których działają ubezpieczyciele. W przypadku ubiegania się o odszkodowanie po kolizji drogowej istnieją cztery opcje zgłoszenia szkody. Możesz to zrobić w siedzibie ubezpieczyciela sprawcy (w dowolnym oddziale, niekoniecznie w Pszczynie). Dokumenty można również przesłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną. Szkodę można zgłosić także przez infolinię ubezpieczyciela sprawcy. Najwygodniejszą metodą wydaje się wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela, o ile jest to możliwe.

Pszczyna

MOŻESZ OTRZYMAĆ DOPŁATĘ

Uzyskanie odszkodowania w Pszczynie. Komu należy się dopłata do wypłaty odszkodowania?

Jeśli kwota, którą otrzymałeś od zakładu ubezpieczeń nie jest dla Ciebie zadowalająca, nie musisz się poddawać. Nadal możesz ubiegać się o wyższe odszkodowanie. Dzięki naszemu wsparciu prawnemu istnieje możliwość uzyskania dodatkowej dopłaty do odszkodowania. W większości przypadków zakłady ubezpieczeń szacują odszkodowanie na zbyt niską kwotę. Nasze doświadczenie pokazuje, że często wystarczy niewiele, aby otrzymać dodatkowe środki z tytułu odszkodowania. Szeroka lista osób może ubiegać się o dopłatę, a wystarczy wyrazić niezadowolenie z otrzymanej kwoty odszkodowania. Kluczem do sukcesu jest niezgadzanie się na proponowane przez ubezpieczyciela rozwiązanie. Jeśli podpiszemy umowę lub potwierdzimy ustnie naszą zgodę, stracimy szansę na dodatkowe pieniądze. Jeśli od decyzji zakładu ubezpieczeń minęło mniej niż 3 lata i w kosztorysie wystąpiły błędy, istnieje duża szansa na uzyskanie dopłaty do odszkodowania. W takiej sytuacji mamy trzy możliwości dalszego postępowania. Możemy samodzielnie analizować regulaminy firm ubezpieczeniowych, co zajmie nam wiele czasu, a nie ma gwarancji sukcesu. Inną opcją jest skorzystanie z pomocy radcy prawnego, ale wiąże się to z opłatami za każdą godzinę jego pracy. Najlepszym i bezpłatnym rozwiązaniem jest skorzystanie z formularza dostępnego na naszej stronie. Przeprowadzimy analizę i skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować o możliwości uzyskania dopłaty oraz o kwocie, na którą możesz liczyć. Nie ryzykujesz niczego, więc warto skorzystać z naszej pomocy.

Pszczyna

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Wypadek samochodowy odszkodowanie. Jakie otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy w Pszczynie

Najczęstszym powodem do dochodzenia odszkodowań jest odzyskiwanie pieniędzy z OC sprawcy. Aby otrzymać należną kwotę, konieczne jest złożenie odpowiedniego zgłoszenia. Ważne jest, aby nie zwlekać z tym zgłoszeniem. Masz na to 3 lata, ale im dłużej czekasz, tym dłużej będziesz musiał czekać na odszkodowanie. Przeczytawszy ten artykuł, wiesz już, że podczas dochodzenia odszkodowań z OC sprawcy wymagane jest oświadczenie od sprawcy kolizji. Przy wyborze metody zgłoszenia do ubezpieczyciela, pamiętaj o dołączeniu niezbędnych dokumentów i zdjęć szkody. Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłacenie ustalonej kwoty odszkodowania, na którą możesz się jeszcze odwołać. Ważne jest również złożenie dyspozycji wypłaty, która zobowiąże firmę do przelania pieniędzy na wskazane konto.

Pszczyna

MOŻESZ SPRZEDAĆ SWOJĄ SZKODĘ

Jak działa odkupienie odszkodowania?

Istnieje możliwość uzyskania wysokiego odszkodowania oraz pozbycia się wszystkich formalności. Chodzi tu o sprzedaż swojego roszczenia, co jest możliwe również w Pszczynie. Mechanizm ten działa na zasadzie umowy cesji wierzytelności, w której dotychczasowy właściciel przekazuje swoje prawa do innego podmiotu - cesjonariusza, który staje się właścicielem roszczenia. Na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w dochodzeniu roszczeń sądowych związanych z szkodą. Jeśli skorzystasz z ich usług, otrzymasz propozycję finansową. Takie rozwiązanie posiada kilka korzyści. Po pierwsze, pieniądze są wypłacane bardzo szybko, niektóre firmy mogą dokonać przelewu w ciągu 48 godzin od załatwienia formalności. Po drugie, nie poniesiesz kosztów prawnych ani nie będziesz musiał prowadzić długiej i uciążliwej rozprawy sądowej. Po trzecie, zaoszczędzisz czas, ponieważ stresujące przeżycie nie będzie już Twoim problemem. Jeśli jesteś zainteresowany tym rozwiązaniem, wypełnij formularz na naszej stronie i dowiedz się, jaką kwotę możemy Ci zaoferować. Wycena szkody przez naszego wykwalifikowanego rzeczoznawcę jest bezpłatna, więc nie ryzykujesz niczego, a masz szansę na zysk. W żadnym momencie nie będziemy wymagać od Ciebie żadnych opłat.

Pszczyna