Racibórz

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Odszkodowania Racibórz – jak uzyskać dopłatę, gdzie się zgłosić, potrzebne dokumenty

Możesz bezpłatnie zweryfikować kosztorys i w przypadku wykrycia zaniżeń otrzymasz dopłatę do zaniżonego odszkodowania.

Racibórz

CENNA WIEDZA

Odszkodowania Racibórz – co trzeba wiedzieć?

Otrzymanie należnego odszkodowania nie musi być skomplikowane. Jeśli przebyłeś lub przebyłaś wypadek drogowy, to przysługuje Ci odszkodowanie z polisy OC sprawcy. W Raciborzu wysokie kwoty odszkodowań są przyznawane m.in. za uszczerbek na zdrowiu, obrażenia ciała oraz pokrycie kosztów leczenia. Jedną z najważniejszych rzeczy, o której często zapominają osoby starające się o odszkodowanie drogowe, jest to, że żadne ubezpieczenia nie wypłacą odszkodowania automatycznie. Konieczne jest podjęcie odpowiednich działań, o których można przeczytać w niniejszym artykule. W niektórych przypadkach może się okazać, że ostateczna kwota odszkodowania jest niewystarczająca - wtedy warto ubiegać się o dodatkową dopłatę. Istnieje duża szansa, że otrzymasz zaniżoną kwotę na swoje konto. W żadnym wypadku nie należy godzić się na ugodę z ubezpieczycielem - masz prawo do otrzymania kwoty, która nie może być obniżona, a jedynie zwiększona. Do dochodzenia odszkodowania w Raciborzu nie jest konieczna pomoc kancelarii prawnych, radców prawnych czy drogich porad. Wystarczą informacje zawarte na stronie ps.org.pl.

Racibórz

WARTO TO PAMIĘTAĆ

Dochodzenie odszkodowań Racibórz – o tym pamiętaj na miejscu zdarzenia

W przypadku otrzymania szkody w wyniku wypadku lub kolizji, należy otrzymać należne odszkodowanie. Koszty leczenia lub uszkodzenia mienia powinny być pokryte przez ubezpieczenie OC sprawcy wypadku. Proces dochodzenia odszkodowania zaczyna się od momentu zdarzenia. Po upewnieniu się, że nikt nie został ranny lub nie potrzebuje pomocy, należy przeprowadzić dochodzenie dotyczące wypadku drogowego. Aby otrzymać odszkodowanie, niezbędny jest dokument z miejsca zdarzenia. Konieczne jest sporządzenie oświadczenia przez sprawcę kolizji, które jest ważne przy ubieganiu się o odszkodowanie. Oświadczenie to będzie wymagane do złożenia ostatecznego wniosku. W oświadczeniu należy podać istotne informacje, takie jak: dane uczestników zdarzenia (imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, numer PESEL, numer dowodu osobistego oraz prawa jazdy), określenie, kto jest sprawcą wypadku, a kto jest poszkodowanym, numer ubezpieczenia OC sprawcy wypadku oraz dane właścicieli pojazdów. W przypadku dochodzenia odszkodowania, ważne są także zdjęcia pojazdu po kolizji. Zwykle na ich podstawie rzeczoznawca firmy ubezpieczeniowej przygotowuje kosztorys, który wpływa na wysokość odszkodowania. Zadbaj o wykonanie dokładnej dokumentacji, ponieważ jest to w Twoim interesie.

Racibórz

JAK ZGŁOSIĆ SZKODĘ?

Odszkodowanie komunikacyjne w Raciborzu – jak zgłosić się do ubezpieczyciela

Warto pamiętać, że choć wypadek zdarzył się w Raciborzu, nie jest to jedyny miejscowość, w której można załatwić formalności związane z ubezpieczeniami. Zwłaszcza że obecnie coraz mniej jest placówek stacjonarnych ubezpieczycieli. O ile chcesz ubiegać się o odszkodowanie po wypadku drogowym, masz do wyboru cztery sposoby zgłoszenia szkody. Możesz to zrobić w siedzibie firmy ubezpieczeniowej sprawcy (w dowolnym oddziale, niekoniecznie w Raciborzu). Możliwe jest również wysłanie dokumentów pocztą - tradycyjną lub elektroniczną. Inną opcją jest zgłoszenie szkody poprzez infolinię ubezpieczyciela sprawcy. Najwygodniejszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z formularza dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela, jeśli jest to możliwe.

Racibórz

MOŻESZ OTRZYMAĆ DOPŁATĘ

Uzyskanie odszkodowania w Raciborzu. Komu należy się dopłata do wypłaty odszkodowania?

Jeśli otrzymana suma od zakładu ubezpieczeń nie jest zadowalająca, nie musisz się z tym pogodzić. Nadal istnieje możliwość uzyskania wyższego odszkodowania dzięki naszej pomocy prawnej. Często ubezpieczyciele zaniżają należne sumy, jednak dzięki naszemu doświadczeniu możemy pomóc Ci dostać dodatkowe pieniądze. Wiele osób może ubiegać się o taką dopłatę, a wystarczy, że będziesz niezadowolony z wysokości odszkodowania. Ważne jest, aby nie zgodzić się na proponowaną przez ubezpieczyciela ugodę, ponieważ wtedy tracisz szansę na dopłatę. Jeśli minęło mniej niż 3 lata od decyzji ubezpieczyciela i w kosztorysie występują błędy, możesz liczyć na dodatkowe środki. Masz trzy możliwości: samodzielnie badać regulaminy ubezpieczycieli, skorzystać z pomocy radcy prawnego (co wiąże się z opłatami) lub skorzystać z naszego formularza, który jest bezpłatny. Wykonamy analizę Twojej sytuacji i skontaktujemy się z Tobą, aby przekazać informacje o możliwej dopłacie i środkach, na które możesz liczyć. Nie ryzykujesz nic, więc warto skorzystać z naszej pomocy.

Racibórz

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA

Wypadek samochodowy odszkodowanie. Jakie otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy w Raciborzu

Najczęstszym przypadkiem dochodzenia odszkodowań jest odzyskiwanie środków z OC winowajcy. Aby otrzymać pieniądze, należy się o nie zgłosić. Nie należy zwlekać z zgłoszeniem szkody. Termin na to wynosi 3 lata, ale im dłużej się zwleka, tym dłużej trzeba będzie czekać na wypłatę odszkodowania. Jak już wiesz po przeczytaniu tego tekstu, przy ubieganiu się o odszkodowanie z OC winowajcy wymagane jest złożenie oświadczenia przez sprawcę kolizji. W zależności od wybranej metody zgłoszenia do ubezpieczyciela, ważne jest dołączenie odpowiedniej dokumentacji oraz zdjęć szkody. Ubezpieczyciel ma 30 dni od daty zgłoszenia na wypłatę ustalonej kwoty odszkodowania, na którą nadal można się odwołać. Należy pamiętać o złożeniu dyspozycji wypłaty odszkodowania, która zobowiąże firmę do wypłaty środków i poda numer konta, na które należy przelać odszkodowanie.

Racibórz

MOŻESZ SPRZEDAĆ SWOJĄ SZKODĘ

Jak działa odkupienie odszkodowania?

Istnieje możliwość uzyskania wysokiego odszkodowania oraz jednoczesnego wyeliminowania problemów związanych z formalnościami. To możliwe dzięki odkupieniu odszkodowania, które jest dostępne również w Raciborzu. Jak to działa? Poprzez umowę cesji wierzytelności, w której dotychczasowy właściciel odstępuje swoje prawa do wierzytelności na rzecz cesjonariusza, który nabywa pełne prawa do odszkodowania. Na rynku istnieją firmy, które zajmują się dochodzeniem roszczeń sądowych związanych ze szkodą. Jeśli skorzystasz z ich usług, otrzymasz ofertę finansową. Taki sposób postępowania ma wiele zalet. Po pierwsze, pieniądze są wypłacane bardzo szybko - niektóre firmy zapewniają przelew w ciągu 48 godzin od załatwienia formalności. Po drugie, nie ma konieczności ponoszenia kosztów prawnych czy prowadzenia długiej i czasochłonnej rozprawy sądowej. Po trzecie, oszczędzasz czas i unikasz stresujących przeżyć związanych ze sprawą. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, wypełnij formularz na naszej stronie internetowej, aby poznać proponowaną kwotę odszkodowania. Wycena szkody przez naszego wykwalifikowanego rzeczoznawcę jest bezpłatna, dlatego nie musisz ryzykować, a masz szansę jedynie zyskać. W żadnym momencie nie będziemy od Ciebie wymagać jakiejkolwiek płatności.

Racibórz